Skocz do zawartości
Forum

Czy prawidłowo się odżywiam?


Gość edyta7

Rekomendowane odpowiedzi

Mam szesnaście lat 164-165 cm wzrostu,obecnie ważę około 45-46 kg.Czy jest to waga prawidłowa ? Kilka miesięcy temu wykryto u mnie anoreksję.Leczyłam się na oddziale psychiatrycznym ,gdzie przytyłam.Obecnie leczę się ambulatoryjnie,jednak nie jestem zadowolona z efektów. Mój przykładowy jadłospis wygląda tak :
Śniadanie : dwie kromki razowego chleba z serkiem,czasami z warzywami,płatki owsiane lub pszenne ,kukurydziane,herbata zielona lub miętowa b/c
Obiad : Zazwyczaj są to dania bez mięsne (oprócz niedzieli) czasami zdarza mi się wypić kompot choć wole herbatę
Kolacja : To samo co śniadanie ,z tym wyjątkiem ,że prawie nigdy nie jem płatków
Czy taka dieta jest dobra.Wiem ,ze nie ma w niej prawie w ogóle owoców,co mogę zrobić ,by włączyć je do trzech posiłków dziennie,gdyż czuję ,że psychicznie nie poradzę sobie aż z pięcioma.Ostatnio zauważyłam również, ,że jak nigdy wcześniej zdarzyły mi się napaday obżarstwa..czym mogą być one spowodowane i jak im zapobiec ?
Z góry dziękuje za radę.

Odnośnik do komentarza

Owoce i warzywa możesz wprowadzić np. w postaci sosów do potraw lub kompotów owocowych. Możesz popijać dania szklanką jakiegoś soku warzywnego bądź owocowego.Możesz również na śniadanie zamiast kanapki zjeść jogurt z rozgniecionym bananem, lub do serka wiejskiego wkroić pomidora, paprykę lub jakiegoś owoca np morelę lub gruszkę. Do obiadu możesz jeść surówki lub gotowane warzywa np buraczki lub marchewkę. Owoce i warzywa są bardzo ważne w prawidłowej diecie, gdyż są źródłem substancji mineralnych i witamin.
Powinnaś wprowadzić do swojej diety mięso, wiem, że trudno Ci o tym teraz myśleć. mięso możesz gotować na parze by ograniczyć przyjmowanie spożywanie tłuszczy.
W Twoim stanie musisz być pod stalą opieką specjalistów. Poproś rodziców aby zaprowadzili Cię do poradni zajmującej się zaburzeniami odżywiania, tam pracują psycholodzy, dietetycy i lekarze oni pomogą Ci uporać się z napadami obżarstwa i pokażą jak wzbogacać Twoją dietę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...