Skocz do zawartości
Forum

Jak ograniczyć ilość słodyczy?


Gość n...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ograniczyć ilość słodyczy? Mam 15 lat i jestem 'uzależniona" od słodyczy. Nie mam nadwagi ale mam troszkę tkanki tłuszczowej na brzuchu i udach. Nie mogę się skoncentrować gdy nie zjem czegoś słodkiego jestem zła i chce mi się spać. Co mogę zrobić by przestać je jeść w takich dużych ilościach?

Odnośnik do komentarza

Najwidoczniej wyrobiłaś w sobie nawyk, który mówi, że jeśli nie zjesz czegoś słodkiego to pogorszy się Twoje samopoczucie. Możesz oczywiście zamienić czekoladki i batoniki na owoce lub orzechy, ale to nie zmieni faktu, że ciągle będziesz odczuwała potrzebę słodkiego. Musisz wyrobić w sobie nowy nawyk, który sprawi, że będziesz umiała zmotywować się do nauki siłą woli, a nie słodkim. Zrób ze sobą umowę: jeśli przyjdzie mi ochota na coś słodkiego a będę czułą, że narasta we mnie złość to zamiast tego zrobię... [i tu wypisz sobie alternatywne zajęcia, które możesz wdrożyć, aby nie koncentrować się na chęci sięgnięcia po przekąski]. Może to być telefon do najlepszej przyjaciółki, wyjście z psem na spacer, zrobienie 15 przysiadów, puszczenie sobie ulubionej piosenki albo śmiesznego filmiku na youtube. To Ty decydujesz jaki wdrożysz plan. Bądź konsekwentna, nie przestawaj kiedy tylko stanie się to dla Ciebie niewygodne. Dasz radę :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...