Forum Żywienie i fitness

niedoczynność tarczycy, ogromne problemy z tyciem- co robić?

ALYSKY

ALYSKY

Witam,
mam 16 lat, 175cm wzrostu. Od urodzenia mam niedoczynność tarczycy. Chodź bym nie wiem co zjadł i w jakiejkolwiek ilości, waga ani drgnie. Chcę trochę przytyć aby móc efektywnie trenować na siłowni. Co robić?

199394 alysky Mężczyzna, 18 lat, Bydgoszcz

Odpowiedzi znajdują się poniżej

KarolinaMatelak

KarolinaMatelak

Idź do dietetyka, ale dobrego. Ze swojej strony mogę Ci polecić gabinet Projekt Zdrowie. Byłam tam u Pani dietetyk w Katowicach, musisz sobie sprawdzić na ich stronie, czy są też w Twoich rejonach i powiem Ci, że byłam pod wrażeniem. Ja mam Hashimoto, także dla mało doświadczonego dietetyka przypadek ciężki ;) W tym gabinecie czułam, że jestem w odpowiednim miejscu, bo oni specjalizują się właśnie, o ile można tak powiedzieć, w pracy z pacjentami, którzy borykają się z różnymi chorobami - cukrzyca, cholesterol, nadciśnienie, problemy z trawieniem itp. Diety dobierają zróżnicowane, patrząc na dolegliwości, styl życia. Pani dietetyk dokładnie mi wszystko wyjaśniła. Zamiast łykać jakieś suplementy zaproponowano mi suplementy naturalne. Czuję się bardzo dobrze, zobaczę co przyniesie druga wizyta i kontrola, ale powinno być dobrze. Nie rób nic na własną rękę, bo ze zdrowiem nie ma żartów. Trzymaj się :)

198655 karolinamatelak Kobieta, 30 lat, Kraków
agatatomasik

agatatomasik

Hmm, a korzystaleś z pomocy dietetyka? Jak masz problemy z tarczycą to profesjonalny dietetyk kliniczny dopasuje żywienie do twojego organizmu-tak żebyś mogl utrzymać odpowiednia wagę z pożytkiem dla zdrowia ;) no i skonsultuj się też z endokrynologiem. Teraz można diety i porady lekarskie otrzymac online np. na edoktor24.pl wygodny serwis i szybka pomoc.

199238 agatatomasik Kobieta, 30 lat, Warszawa
~Beata1103

~Beata1103

Witam, w temacie wagi oraz chorób tarczycy, serdecznie zapraszam do obejrzenia filmiku pt. Biznes i zdrowie Beaty Zatorskiej, która rozmawia z dr nauk medycznych Małgorzatą Stręk o tym czy wiemy jak i dlaczego warto zadbać o nasze jelita... : https://www.facebook.com/slodkilive/videos/378092485893037/ druga sprawa, proszę poczytać również o osi mózgowo-jelitowej... Niestety to w jelitach zaczyna się większość naszych problemów (moich również, bo sama przez to przeszłam, natomiast teraz jestem po kuracji aloesowej i nadal piję miąższ aloesowy i waga się utrzymuje, a i wyniki badań tarczycy się unormowały :) ) Jeżeli kogoś zainteresował ten temat to proszę się odezwać, napiszę trochę o miąższu z liści aloesu do picia oraz o programie oczyszczającym jelita firmy, o którym jest też mowa na nagraniu . Pozdrawiam serdecznie, Beata

obywatelmarta

obywatelmarta

Moim zdaniem powinnaś pójść do dietetyka który ci udzieli rad i przygotuje właściwą dietę. Jesteś jeszcze młodziutka, pamiętaj o rozwadze podczas odchudzania żeby sobie nie zaszkodzić.

202115 obywatelmarta Kobieta, 40 lat, Warszawa