Skocz do zawartości
Forum

Grube uda i pośladki przy prawidłowej wadze u nastolatki


Gość Wikunia24

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wikunia24

Mam 11, jestem dziewczyną i ważę od 53kg - 60kg mniej, więcej i mam 159cm lub 160cm wzrostu, a chciałabym schudnąć, wiem, że teraz dojrzewam, ale mam grube uda i grube pośladki, a chcę być ładna chuda a nie w kształcie gruszki, na górze chuda, a na dole gruba pomocy co mam zrobić? Jak schudnąć?

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest trochę za niska w stosunku do wzrostu. Musisz postawić na zdrową dietę. Jedz minimum 5 posiłków dziennie. Sięgaj często po owoce, warzyw, węglowodany złożone (kasze, pełnoziarniste pieczywo, brązowy ryż), nabiał i chude mięso. Możesz sobie pozwalać na słodycze, jednak staraj się je zastępować suszonymi owocami i zdrowymi orzechami.

Odnośnik do komentarza

W Twoim wieku dieta jest wykluczona, ale za to możesz ćwiczyć. Ćwiczenia powinny rozwinąć górną partię ciała oraz wzmocnią ramiona i mięśnie klatki piersiowej, tak abyś wyglądała proporcjonalnie. Warto zwrócić uwagę na wyprostowaną sylwetkę. Aby ją zachować, można przez 15 minut dziennie chodzić z książką na głowie. Niewskazane są intensywne ćwiczenia dolnych partii ciała, bo gdy biodra i uda będą mocno umięśnione, dysproporcje ciała staną się jeszcze wyraźniejsze. A oto ćwiczenia na górną partię ciała:
- Połóż się na plecach, weź ciężarki i unieś je nad klatkę piersiową, nieznacznie uginając łokcie. Otwórz ramiona, obniżając ciężarki do poziomu tułowia i na moment zatrzymaj ruch. Wróć do pozycji wyjściowej.
- Połóż się tak, jak w poprzednim ćwiczeniu. Obydwiema dłońmi chwyć ciężarki i unieś je nad twarzą. Wolno prostuj ramiona wyciągając je jednocześnie do tyłu. Wróć do pozycji wyjściowej.
- Połóż dłonie rozstawione szerzej niż barki na podłodze. Ugnij nogi w kolanach. Skieruj twarz do dołu, wciągnij brzuch, wyprostuj plecy. Odepchnij się do pozycji aż ramiona będą całkowicie wyprostowane, a następnie opuść tułów jak najniżej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...