Forum Żywienie i fitness

Jak schudnąć bez efektu jojo?

~l...m

~l...m

Witam. Chciałabym schudnąć w nieokreślonym czasie. Mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 75kg. Jestem wyrośnięta jak na swój wiek i budowę ciała mam już bardzo kobiecą. Co zrobić aby schudnąć bez efektu jojo? Jaki tryb życia powinnam zacząć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Melkaa90

~Melkaa90

A może spróbuj odchudzać się z cateringiem dietetycznym? W Poznaniu na przykład masz bardzo dużo takich firm, które oferują taki catering, m.in Eatzone, gdzie dostępna jest dieta Fat Killer, która pomaga podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie kalorii ;) Składa się z pięciu posiłków, wiec nie powinnaś na niej głodować.

aga_a

aga_a

Najważniejsze jest to, że jak już przechodzisz na dietę to powrót to starych nawyków żywieniowych jest wykluczony. To najczęstszy błąd - jak już ktoś schudł to zaczyna znów jeść tak, jak przed dietą. A prawda jest taka, że trzeba dbać o zdrowe żywienie cały czas, nawet jak się już osiągnie odpowiednią wagę. Ja poszłam do dietetyka, dostałam przykładowy jadłospis na 2 tygodnie, listę rzeczy, które mogę jeść, a których nie i tego się trzymam, mimo że cel już osiągnęłam. Moje jadłospisy są teraz trochę bardziej elastyczne, niż na początku diety, ale wciąż unikam bardzo tłustych i ciężkich potraw, nadal jadam regularnie i ćwiczę.

183070 aga-a Kobieta, 27 lat, Śląsk
wegankaTCZEW

wegankaTCZEW

Po zrzuceniu kilku kilogramów nie wolno się najadać nie wiadomo ile :) Bo od tego właśnie rosną brzuchy. Dodatkowo można pić ziółka.

197886 wegankatczew Kobieta, 25 lat, Tczew