Forum Żywienie i fitness

Jak schudnąć bez efektu jojo?

~l...m

~l...m

Witam. Chciałabym schudnąć w nieokreślonym czasie. Mam 16 lat, 171 cm wzrostu i ważę 75kg. Jestem wyrośnięta jak na swój wiek i budowę ciała mam już bardzo kobiecą. Co zrobić aby schudnąć bez efektu jojo? Jaki tryb życia powinnam zacząć?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Melkaa90

~Melkaa90

A może spróbuj odchudzać się z cateringiem dietetycznym? W Poznaniu na przykład masz bardzo dużo takich firm, które oferują taki catering, m.in Eatzone, gdzie dostępna jest dieta Fat Killer, która pomaga podkręcić metabolizm i przyspieszyć spalanie kalorii ;) Składa się z pięciu posiłków, wiec nie powinnaś na niej głodować.

aga_a

aga_a

Najważniejsze jest to, że jak już przechodzisz na dietę to powrót to starych nawyków żywieniowych jest wykluczony. To najczęstszy błąd - jak już ktoś schudł to zaczyna znów jeść tak, jak przed dietą. A prawda jest taka, że trzeba dbać o zdrowe żywienie cały czas, nawet jak się już osiągnie odpowiednią wagę. Ja poszłam do dietetyka, dostałam przykładowy jadłospis na 2 tygodnie, listę rzeczy, które mogę jeść, a których nie i tego się trzymam, mimo że cel już osiągnęłam. Moje jadłospisy są teraz trochę bardziej elastyczne, niż na początku diety, ale wciąż unikam bardzo tłustych i ciężkich potraw, nadal jadam regularnie i ćwiczę.

183070 aga-a Kobieta, 27 lat, Śląsk
wegankaTCZEW

wegankaTCZEW

Po zrzuceniu kilku kilogramów nie wolno się najadać nie wiadomo ile :) Bo od tego właśnie rosną brzuchy. Dodatkowo można pić ziółka.

197886 wegankatczew Kobieta, 25 lat, Tczew
KarolinaMatelak

KarolinaMatelak

Różne dodatkowe produkty, które nie są uwzględnione w diecie należy dodawać stopniowo i w bardzo małych ilościach. Oczywiście pewien schemat jedzenia, posiłków, a przede wszystkim pory jedzenia trzeba zachować. Najlepiej jest odchudzać się z pomocą dietetyka, bo on ułoży dietę na zrzucenie kg, potem na utrzymanie wagi. Możesz też dołożyć ćwiczenia albo basen. Pływanie działa pozytywnie nie tylko w kwestii zrzucenia wagi, ale przede wszystkim dobrze wpływa na kondycję i funkcjonowanie całego organizmu.

198655 karolinamatelak Kobieta, 28 lat, Kraków
~Sandrii

~Sandrii

Ja terż zdecydowąłam się na zastosowanie Foreverslimu i jestem bardzo zadowolona z efektu. W końcu mam porządną sylwetkę i nie mam nadwagi

~sylvvia23

~sylvvia23

Przede wszystkim zdrowo jedząc i uprawiając sport. Ja sporo schudłam na "diecie pudełkowej" z Maczfit, zaczęłam też jeździć na rowerze, a teraz jak nie ma pogody, chodzę na trampoliny :)

~Iza12

~Iza12

Dobry trener to podstawa, polecam najlepszego - www.igortreneronline.pl
Wejdź w link i przekonaj się !!!

~Hortensja7

~Hortensja7

Moje zdanie jest takie że nie ma lepszego preparatu niż Foreverslim.Stosowałam kilka innych tabletek i niestety porażka po jednych nie schudłam wcale a na innych owszem ale pojawiał się efekt jo-jo

pandomu01

pandomu01

W twoim wieku nie brał bym żadnych preparatów. Jedz 3 zdrowe posiłki dzienne lub 5 mniejszych posiłków, zredukuj słodycze i znajdź sobie formę ruchuu która ci sprawia przyjemność. Może siatkówkę, pływanie lub taniec. Wtedy pomału, ale zdrowo schudniesz :)

198408 pandomu01 Mężczyzna, 59 lat, Warszawa
celSPAL

celSPAL wpis edytowany

Drodzy, dieta pudełkowa dla 16-letniej osoby? A jak zapłaci 1500 zł miesięcznie? Nie wierz także we wszelkie cudowne tabletki i herbatki. Gdyby działały, wszyscy bez wysiłku zachowywalibyśmy idealną sylwetkę. Musisz wprowadzić nowe nawyki żywieniowe i się ich trzymać. Regularne jedzenie posiłków, mniej więcej w 3-godzinnych odstępach. Picie przynajmniej 2 litrów płynów dziennie. Odstawienie słodyczy, słodkich napojów, słodzonych płatków śniadaniowych. Jedzenie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. Ważny jest też ruch. Nie musisz od razu biegać na siłownię, bo wiem, że to też dodatkowe koszty. Ale spróbuj choć spacerów czy biegania - przynajmniej 30 min dziennie. Powodzenia!

--

fb.com/celspal

183854 celspal Kobieta, 34 lata, Poznań
~Paulina.B

~Paulina.B

Mi się udało i to bez jakiś wielkich trudności.Dieta nie przekraczałam 1800 kcal dodatkowo fitness dwa razy w tygodniu i przez trzy miesiące Forever Slim.Można schudnąć tylko trzeb chcieć.