Forum Żywienie i fitness

Czy część dziennego zpotrzebowania kalorycznego można zastąpić śmieciowym jedzeniem?

~d...l

~d...l

Aktualnie mam 16 lat, mam wzrost 178cm i ważę 71 kg. Jestem osobą, która trenuje 4-5 razy w tygodniu. Chciałbym utrzymać wagę ( by tłuszcz "parował", a mięśni przybywało) dziennie według pewnej aplikacji powinienem dziennie jeść około 2700 kcal. Czy jeżeli część z tych kalorii wypełnił bym "śmieciowym" jedzeniem mogło by się coś stać ( zaburzenia wagi lub spadki siły)?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MagBuk

~MagBuk

Jeśli twoim celem jest utrzymanie masy ciała ale też chcesz żeby w twoim ciele była odpowiednia proporcja tkanki tłuszczowej i mięśniowej, to powinieneś zrezygnować ze "śmieciowego jedzenia". Nie dość że obciążą twój żołądek- będziesz czuł się ciężko to dodatkowo nic wartościowego nie wnoszą do twojego organizmu. Lepsze efekty osiągniesz przy zdrowych i wartościowych posiłkach. Najlepiej skontaktować się z dietetykiem - zajrzyj na lionfitness.pl. Ta platforma jest naprawdę fajna, dużo przepisów i ćwiczeń. Korzystam od jakiegoś czasu i jestem zadowolona. Pozdrawiam Magda