Forum Żywienie i fitness

Zerwanie przyczepów klatki

~Adam123455

~Adam123455

Witam, około miesiąc temu przy dynamicznym rozciąganiu poczułem ból przy mostku(Już wczesniej troche bolała mnie ta okolica) . Wieczorem przy zdejmownaiu koszulki zauwazyłem, że przy napięciu mięśni piersiowych przy mostku jest tak jakby wklęśnięcie . Jestem na 100% pewnie, że zerwały się 2 przyczepy przy mostku(Około 2-3cm długości mostka) .Do dzisiaj przy dotknięciu tych okolic czuję ból. Tak samo przy rozciąganiu czuję ciągnięcie przyczepów powyżej(Przez zerwane na dole, te wyżej są bardziej obciążone) . Mogę wykonywać np pompki, ale następnego dnia mam 2x większe zakwasy na stronie, gdzie było zerwanie . Boję się, że przy jakimś wysiłku czy nawet podniesieniu rąk do góry zerwa mi się pozostałe przyczepy.
Pytanie teraz, do jakiego lekarza mogę się z tym udać ? (Chciałbym uniknąć płacenia), a przu codziennych czynnościach raczej nic mi dokucza . Nie mogę tylko np podnosić mocno rąk do góry itd, bo czuję napięcie i lekki ból . Czy da się jeszcze po takim czasie(Ponad 1 miesiąc) przyszyc jakoś te przyczepy ?

Odpowiedzi znajdują się poniżej