Skocz do zawartości
Forum

Genetyczna niedowaga?


Gość Pit20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
bardzo chudy byłem od zawsze, co nieco nasiliło się w okresie intensywnego wzrostu w wieku nastoletnim, ale zakładałem, że sytuacja się zmieni przy wejściu w wiek dorosły. Nic z tego - przy wzroście 174 cm ważę 52 kg mając 19 lat. Czuję się z tym okropnie i nie przyznaję się znajomym, ile ważę :/ Widzę u siebie brak jakiejkolwiek masy mięśniowej, najgorzej wygląda klatka piersiowa i ręce. Mam skrajnie drobny szkielet, drobne nadgarstki, obwód szyi. Moja waga jest stała i od kilku lat się nie zmienia, a nawet schudłem 1 kg. Moi znajomi o podobnym wzroście ważą 65-70 kg, a ich dieta jest niemalże identyczna jak moja - jemy w tych samych knajpach/stołówkach.

Problem w tym, że jest to niedowaga genetyczna. Mój 10-letni brat przy wzroście 150cm waży ledwie 27 kilogramów i wygląda jeszcze gorzej niż ja, jego rówieśnicy mają 33-40 kg. Mój ojciec w moich wieku ważył niewiele więcej, dopiero teraz wygląda normalnie. Wszyscy ze strony matki są podobnie chudzi... Wiem, że dużo nie zmienię, ale chciałbym znaleźć się chociaż na dnie normy i mieć 55-57 kg, 60 byłoby marzeniem. Ze zdrowiem nie mam problemów, tarczyca i krew w normie.
Myślałem nad pójściem na siłownię z niewielkim obciążeniem, ale nie wiem, czy to pomoże, czy tylko zaszkodzi? Proszę o jakieś porady, czy z tak mocną "wadą" genetyczną jestem w stanie cokolwiek zmienić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...