Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć 5 kg bez diety i ćwiczeń?


Gość b...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 20 lat 167cm wzrostu i waże 66 kg ale nie czuje sie dobrze w swoim ciele przede wszystkim jest ogromna ilosc slodyczy po prostu je uwielbiam i nie wiem jak to opanowac pije duzo pepsi a pizze jem srednio 2 razy w tygodniu...ze sportem bywa roznie diety mnie nudza sport lubię w okresie zimowym chodzę na silownie wdla lecie jezdze rowerem jak ogarnac diete miec jedrne cialo i schudnac z 5 kg

Odnośnik do komentarza
Gość TomDesigner

Nie jestem ekspertem, ale chodzę do terapeutki, która zaleca zdrowe jedzenie. Oto jakie mi daje zalecenia:
• Najważniejsze, aby stopniowo zmniejszać ilość cukru w zjadanych posiłkach lub napojach.
• Jeśli pijesz słodkie napoje np. Pepsi/Cola to staraj się stopniowo zastąpić je zdrowymi sokami np. Marchewkowy, Owocowy, warzywny. Herbatę lub kawę jeśli słodzisz np. 2 łyżeczki to słódź tylko 1 łyżeczkę a po np. tygodniu słódź 0,5 łyżeczki a następnie pij już bez cukru. Stopniowo ograniczaj ilości spożywanego cukru, dodawany jest do wszystkiego i warto czytać etykiety, szukaj produktów gdzie jest go najmniej.
• Zamiast słodkich napojów pij dużo wody mineralnej, najlepiej sprzedawanych w szklanych butelkach lub filtrowanej ( są takie dzbanki do filtrowania wody )
• Niestety, warto również stopniowo zastępować fast foody: pizzę, chipsy, hamburgery etc na zdrowsze jedzenie, jedz więcej owoców, staraj się unormować godziny posiłków, jedz więcej zielonych warzyw, chude mięsa, drób, ryby, kasze lub ryż, jedź bardziej gotowane posiłki aniżeli smażone bo jest w nich dużo tłuszczu.
• Warto również codziennie wybierać się na 30min. spacer, zabierz ze sobą znajomych będzie raźniej, ruch to podstawa, jakiś sport to również dużo daje.
• Wysypiaj się min. 7-8h, organizm w czasie snu regeneruje się i spala kalorie.
• Nie jedz 2-3h przed snem.
• Nie pij alkoholu, ewentualnie kieliszek wina czy koniaku raz w tygodniu.

Kluczem do obniżenia wagi jest zrównoważona dieta, staraj się jeść zdrowsze jedzenie i eliminuj nadmiar cukru spożywanego w produktach.
Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia :-)

Odnośnik do komentarza

Możesz jeść wszystko (tzn np biały chleb powszechnie uznawany za niewskazany,szynki, mięsa,sery to wszystko co jesz na codzien tylko musisz ograniczyć ich ilość zamiast 4kanapek zjeść 2...zamiast schabowego w panierce zjeść bez. Możesz przerzucić się też na gotowanie na parze zamiast na oleju. Ale pamiętaj że troszkę tłuszczyku musi jednak być w diecie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...