Skocz do zawartości
Forum

Dieta 1500 kcal +trening, efekty przy 94kg?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam ogromny problem z wagą. ( lat temu przy wzroście 176 ważyłam niezmiennie ok. 56kg. Mogłam jeść wszystko. Po pierwszej ciąży przytyłam do 82kg. Później było jeszcze gorzej. Przy diecie dukana schudłam do 69kg, jednak przytyłam do 85!...Rok temu moja waga wynosiła 90 kg, wtedy zaszłam w drugą ciążę. Jestem 4 miesiące po porodzie i ważę 94kg. OD 3 dni stosuję dietę 1500kcal + trening interwałowy po 15 minut. Czy mam szansę na tej diecie i ćwiczeniach schudnąć do 69kg? W jakim czasie?

Odnośnik do komentarza
Gość wojtek_qq

Moim skromnym zdaniem przesadnie ograniczyłaś kalorie.
Efekt jojo murowany.
Przede wszystkim uzbrój się w cierpliwość - tłuszcz gromadzisz miesiącami-latami, nie zgubisz go w tydzień.

Napiszę jak bez diety schudłem 4kg w miesiąc (wydaje mi się, że to optymalne tempo).
- nie jadaj później niż 3 godziny przed snem
- nie jadaj produktów zawierających cukier na pierwszy i ostatni posiłek, jeśli już musisz zjeść np. chleb z dżemem lub kawałek czekolady to raczej w środku dnia
- nie objadaj się, jedz wszystko co lubisz ale w umiarkowanej ilości - chodzi o to żeby się nie katować tylko spokojnie zmieniać swoje przyzwyczajenia
- pij dużo wody niegazowanej (2-3 litry dziennie)
- i najważniejszy klucz do sukcesu: codziennie wykonaj jakąś aktywność o niskiej intensywności - polecam nordic walking (godzina-półtorej dziennie - ok. 7-10 km)
- jeśli najdzie Cię ochota na jakiś smaczek wieczorem to odczekaj 15 minut - ochota powinna przejść sama.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Według mnie mnie warto iść w kierunku tak wysokiego deficytu kalorycznego, który wcale nie musi przynosić zadowalających efektów w procesie odchudzania, albo też wywoła efekt jojo. Jedną z najskuteczniejszych diet redukcyjnych jest zdecydowanie ketoza, czyli dieta oparta na zdrowych tłuszczach oraz produktach białkowych. Możesz dowiedzieć się na czym polega dieta keto i jeśli Cię zainteresuje to warto spróbować. Ja jestem mega fanką i dzięki niej też zgubiłam ponad 20kg oraz czuje się dużo lepiej i nie chodzę głodna :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...