Skocz do zawartości
Forum

Ćwiczę i tyje


Gość PaulinkaZs

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PaulinkaZs

Witam.
Od ponad 2 tyg ćwiczę. Ćwiczę 5 razy w tygodniu w domu. 15/20 monut na orbitrekku ( nie wiem jak ro się pisze) plus po 10 minut ćwiczenia na brzuch i na pośladki.
Jem śniadanie Zazwyczaj jajko lub jajecznica, z sałatka, rzodkiewki i ciemny chleb z serkiem np almette.
Na obiad zazwyczaj gotowane mięso, ryż czy kasza i surówka z kapusty albo z sałaty. Na kolacje równie, bo pracuje i nie ważne mam na nią czas, ale jeżeli już to jakaś kalarepke np zjem lub rzodkiewki.
Widzę, a może wydaje mi się,że przytyłam. Bardzo mnie to zaskoczyło ale czytałam.,że to może dlatego,że mało jem ostatnio. Czy jeżeli zacznę jeść więcej ( tzn częściej) i będę dalej duo ćwiczyć to cy nie przytyje tersz znów bardziej? Proszę o jakoś poradę czy wskazówkę

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim nie martw się i nie poddawaj. Aby schudnąć w zależności od Twojego metabolizmu potrzeba czasu i cierpliwości. Musisz więcej kalorii spalać niż pochłaniasz w postaci jedzenia. Możesz to obliczyć korzystając z kalkulatorów kalorii i dziennego zapotrzebowania znajdujących się w internecie. Pochłaniaj 10% mniej kalorii niż wynosi Twoje zapotrzebowanie kaloryczne ale pamiętaj aby uwzględnić w tym wszystkim aktywność fizyczną. Pamiętaj też, że jeżeli będziesz zbyt mało dostarczała energii Twój metabolizm będzie zwolniony... Polecam wdrążyć takie sporty jak jazda na rowerze, bieganie czy pływanie - wysiłek tlenowy. Uzbrój się w cierpliwość i nie poddawaj. Ważne są dobre nawyki i motywacja. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Jedz więcej i dodaj nabiał (nie jogurt naturalny - bo to nie nabiał, tylko syf) - jajka, sery (białe, żółte), jak lubisz to i mięso. Dodaj tłuszcz roślinny (broń Boże kokosowy, palmowy czy słonecznikowy) - nie bój się tłuszczu, bo to on rozpuszcza witaminy niezbędne do redukcji starej tkanki tłuszczowej i dostarcza długodystansowej energii. Zdrowe węgle. I nie wygłupiaj się z ujemnymi kaloriami. Najpierw ustabilizuj się na poziomie 2000 kcal, ćwicz 3 razy w tygodniu, a z czasem waga spadnie. Z czasem też będziesz tyć - będziesz wyrabiać mięśnie, które ważą więcej niż tłuszcz.

Odnośnik do komentarza

Trudno po dwóch tygodniach mieć efekty. Sądzę, że nie jesz za mało. Są różni ludzie i różne organizmy. Jedna osoba aby schudnąć może zjadać 2000 kcal,a druga 1200. Schudłam w swoim życiu bardzo wiele i wiem co mówię. Nieraz słyszałam, że jem za mało, ale rozmiar 36 ma swoją cenę :) Ćwicz dalej, nie jedz słodyczy, fast foodów i kontroluj kalorie. Efekty przyjdą szybciej niż się spodziewasz. Trzymam kciuki! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...