Skocz do zawartości
Forum

Ile i jak ćwiczyć?


Gość d...m

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry! Mam 14 lat 165 cm wzrostu ważę ok. 55kg. Pomimo tego że wiem, że nie mam jakiejś ogromnej nadwagi bardzo chciałabym zrzucić parę kilo, aby lepiej wyglądać. Od jakiegoś czasu ćwiczę, ale nie wiem czy jest to wystarczający wysiłek dla mojego organizmu. Stąd moje pytania: Ile i jak ćwiczyć? Co powinno znaleźć się w mojej diecie, aby "pomóc" ćwiczeniom w wysmukleniu mojej sylwetki? Dodam, że od dłuższego czasu nie jadam żadnych słodyczy, fas-foodów, gazowanych napoi itp.

Odnośnik do komentarza

Skup się przede wszystkim na trzech aspektach: motywacji, odżywianiu i aktywności fizycznej. Jeśli chodzi o utratę kilogramów polecam bieganie, jazdę na rowerze i pływanie. Trzy sesje treningowe w tygodniu w zupełności wystarczą. Jednak po dłuższym czasie, będziesz mogła zwiększać objętość treningów jak i uzupełniać ją o kolejne dni. Jeśli chodzi o żywienie proponuje oglądać na yt filmy Michała Karmowskiego i korzystać z kalkulatorów dostępnych w internecie, czyli obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne i kontrolować ile kalorii pochłaniasz dziennie. Jeśli Twoim celem jest utrata kilogramów - prosta zasada. Musisz więcej kalorii spalać niż pochłaniasz ;) Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...