Forum Żywienie i fitness

Czy dieta warzywno owocowa jest zdrowa?

~i...m

~i...m

Czy dieta warzywno-owocowa jest zdrowa i czy takie odstawienie na jakiś czas białka i tłuszczy nie zaszkodzi organizmowi?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Wena89

~Wena89

to chyba zalezy w jakim układzie i dla kogo. Mam doświdaczenie z taką dietą, bo sama probowalam juz chyba miliona sposobow zeby wreszcie schudnac... przy tej diecie moj problem polegal na tym, ze mialam straszne zaparcia w pierwszym tygodniu diety.

~aiszas

~aiszas

owoce maja duzo cukrow.. ja jak jem za duzo to mam zaparcia wiec nalezy z tym uwazac... a moze zamiast takiej diety zjesz to co lubisz ale mniejsze porcje, bedziesz brac dicopeg 10g na szybszy metabolizm i poczytasz o blonniku?

dzwoneczekk

dzwoneczekk

A to nie jest tak, że powinno się jeść wybranych owoców i warzyw segregując je na te które powodują zaparcia i te które im zapobiegają?

147462 dzwoneczekk Kobieta, 39 lat, łódź
czarnakociara

czarnakociara

Podpinam się. :)
Osobiście jestem zdania, że wystarczy jeść owoce w odpowiedniej ilości i jeden rodzaj, np. 2 banany, kubek truskawek, bez mieszania smaków.
Ponadto, lepiej będzie wycisnąć sobie świeży sok z pomarańczy lub grejpfruta.
Sama w swojej diecie (schudłam dość dużo) ok. godziny 11/12 jako przekąskę mam wybrany owoc lub sok. Może warto spróbować w ten sposób? :)

197146 czarnakociara Kobieta, 23 lata, Cn
dzwoneczekk

dzwoneczekk

Dodatkowo warto dodać, że odpowiednio skomponowane soki, czy koktajle mają właściwości oczyszczające z toksyn. Więc więcej jest zalet. Kocico ile schudłaś i w jakim czasie? Soki przygotowujesz sama w domu, czy korzystasz z tych świeżo wyciskanych zakupionych w sklepie?

dzwoneczekk

dzwoneczekk

No z tego co piszą na stronie którą podałaś to jedzenie tylko owoców i warzyw nie będzie zdrowe, bo w ten sposób nie dostarczysz organizmowi innych produktów które są potrzebne. Nawet ten nasz tłuszcz którego staramy się unikać ma jakieś tam pozytywne znaczenie w naszym zdrowiu. Faktycznie chyba jedzenie tylko owoców i warzyw będzie niezdrowe. Ale zastąpienie deseru świeżo wyciśniętym sokiem może przynieść jakiś efekt. Szczególnie, że soki podobno oczyszczają. Pytanie tylko czy lepiej mieć własną wyciskarkę czy kupować soki w sklepie?

czarnakociara

czarnakociara

Ja schudłam prawie 12 kg, a soki przygotowuję sama. Nie mam ochoty na te gotowe w sklepie, bo prawda jest taka, że więcej w nich tablicy Mendelejewa niż zdrowych witamin. ;)

dzwoneczekk

dzwoneczekk

No tu masz racje, a mogę zapytać jak i czym przygotowujesz soki? No i gratuluje 12 kilogramów w dół!

czarnakociara

czarnakociara

Ręczną wyciskarką, która powoli już mnie męczy... :D
Ale przynajmniej wyrabiam bicki, hahaha. :P
Zastanawiam się nad jakąś elektryczną, ale nigdy nie miałam i kompletnie się na tym nie znam.

Ktoś coś ?

czarnakociara

czarnakociara

dzwoneczku, a miałaś może styczność z ich sprzętem? Zależałoby mi na jakiejś sprawdzonej firmie. :)

dzwoneczekk

dzwoneczekk

To też zależy od modelu jaki chcesz. Bo jest ich sporo i każdy ma inne funkcje a to oczywiście oznacza inna cenę. Najlepiej sprawdzić na stronie producenta. Ja jeszcze negocjuje z mężem.

czarnakociara

czarnakociara

Szkoda, że nie udało mi się ich znaleźć w centrum handlowym w miniony weekend, bo chętnie popatrzyłabym na nie z bliska.
Ale widziałam kilka filmików - robią wrażenie!