Skocz do zawartości
Forum

Szybkie odchudzanie dla nastolatki


Gość Dariense

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariense

Mam 14 lat. Mierzę 164 cm wzrostu i ważę aż 72 kg ! Według mnie, wyglądam strasznie grubo, jednak nie wiem jak zabrać się za dietę i ćwiczenia. Czasem nie mam po prostu tyle czasu (przez naukę), żeby ćwiczyć, ani wyboru i muszę jeść to co mi podadzą.
Ubieram się w ubrania rozmiaru 32, a chciałabym jakieś 27-28. Bardzo by mi na tym zależało.

Obwód mojego ciała:
Ramiona: 106.
Piersi: 98.
Talia: 82.
Biodra: 95.
Uda: 60.

POMOCY !

Odnośnik do komentarza

Aby schudnąć trzymaj się kilku prostych zasad:
1. Staraj się jeść 4-5 posiłków dziennie. Nie podjadaj między nimi. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Kolacja wcale nie musi być duża, powinna być lekkostrawna
2. Unikaj jedzenia słodyczy, fast foodów, chipsów, zupek w proszku czy gorących kubków. Nie jedz tłustych potraw a przynajmniej postaraj się ich nie jeść.
3. Jedz: owoce i warzywa, ciemne pieczywo, chudy nabiał, płatki owsiane lub otręby, chude wędliny, potrawy gotowane, pieczone ( ale nie ciasta)
4. Jak najwięcej się ruszaj. Jeśli nie masz czasu na ćwiczenia to zrezygnuj z autobusu lub samochodu na rzecz roweru lub wędrówki pieszej. Jeśli masz to wyboru schody albo windę wybierz schody.
5. Pij dużo płynów w postaci wody mineralnej, herbaty - byle nie słodzonej i soków. Ogólnie powinnaś wypijać 2 litry płynów dziennie.
6. Ćwiczenia które możesz wykonywać zawsze to:
- chodzenie na palcach - napij mięśnie pośladków i nóg i chodź przez 5 minut na palcach
- oglądając telewizor czy czytając książkę siądź prosto na krześle, między kolana włóż zwinięty ręcznik i naciskaj na niego kolanami. Naciskaj i rozluźniaj mięśnie. Powtórz 20 razy.
- poskacz przez 5 minut w miejscu
- pomóż mamie sprzątać. Sprzątanie świetnie pomaga spalić kalorie a i mama pewnie będzie zadowolona.

Odnośnik do komentarza

Dobry wieczór!
Mama 14 lat i mam ogromny problem ponieważ jestem zbyt duża (a dokładniej za gruba). Wzrostu mam ok. 1.60 m i ważę 73 kg. Jak każdy wie zbliżają się wakacje i mam jechać z kuzynką do Włoch. I właśnie tego się martwię, bo wstydzę się rozebrać na plaży. Do wyjazdu zostały mi jeszcze 4 tygodnie. Do tego czasu chciała bym aby choć trochę spadł mi brzuch. Staram się nie jeść słodyczy lecz czasami coś zjem (średnio raz na tydzień). Robiłam też brzuszki codziennie po 100 minimum (czasami więcej), ale zobaczyłam że to nic nie daje i poddałam się 2 tygodnie temu. Bardzo proszę o pomoc bo na wakacjach chciała bym wyglądać w miarę ja normalna dziewczyna a nie jak jakiś grubas! Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...