Skocz do zawartości
Forum

Otyłość przy niedoczynności tarczycy


Gość ann96

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 15 lat, 160 cm wzrostu, ważę 82kg (!!!), moja otyłość spowodowana jest niedoczynnością tarczycy(w około rok - dwa przytyłam 20 kg). Na początku roku ważyłam 87 kg, gdy zaczęłam brać leki, waga zaczęła spadać, jednak teraz od 2 miesięcy stoi w miejscu. Niestety niedawno dowiedziałam się, że mam zmiany zwyrodnieniowe siatkówki(siatkówka może się rozwarstwić, przez co stracę wzrok w jednym oku), przez co nie mogę wykonywać ćwiczeń fizycznych, które uwielbiam. Jestem na diecie, nie jem słodyczy, tłustego mięsa, ogólnie nic co bardzo tuczące, napoje rozrzedzam z wodą, gdyż samej wody nienawidzę. Czy mogę coś zrobić aby waga "ruszyła"? Ćwiczenia niestety odpadają. Chciałabym schudnąć jakieś 20 kg.

Pozdrawiam

PS. Nie, to nie jest wiadomość od zdesperowanej nastolatki :)

Odnośnik do komentarza

W diecie osoby z niedoczynnością tarczycy istotna jest odpowiednia ilość białka. Białko powinno stanowić 15% wszystkich spożywanych przez ciebie kalorii. Taki poziom w diecie zwiększa metabolizm. Podstawą diety przy Twoim problemie jest więc zwiększenie dziennej p ilości białka do poziomu 80-100 g. Przy takiej ilości musisz jednak pamiętać o wypijaniu przynajmniej 1,5 litra wody mineralnej . Jest to konieczne, ponieważ w ten sposób chronimy nerki. W przypadku odchudzania, ograniczeniu powinny podlegać tłuszcze. Z diety powinnaś wykluczyć: kapustę, kalafiora, brukselkę, rzepak, soję , orzeszki ziemne, cebulę i rośliny strączkowe. Produkty te zawierają dużo czynników goitrogennych, które negatywnie oddziałujących na tarczycę. W naszej diecie nie może zabraknąć jodu. Najlepszym wyjściem było by zamieszkanie nad morzem lub częste wyjazdy w nadmorskie okolice. Niestety jest to trudne do realizacji, tak więc pozostaje nam wprowadzać jod do diety. Dużo jodu zawierają ryby morskie takie jak: dorsz 110 μg, łosoś 44 μg, płastuga 52 μg, makrela wędzona 40 μg, śledź 30 μg. Po za rybami jod występuje w soli kuchennej , pomidorach czy szparagach. Dieta odchudzająca nie powinna zawierać mniej niż 1400 kcal/dobę. Nasz metabolizm przyspieszy gry w potrawach znajdą się: kminek, kolendra, majeranek, ogórecznik, seler

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...