Skocz do zawartości
Forum

Ile kalorii należy spożywać przy takiej aktywności fizycznej?


Gość r...m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 14 lat , 167 cm oraz 61 kg , czuję się dobrze ale chcę coś zmienić, jestem na diecie roślinnej , jestem aktywną osobą ( 3 treningi w tygodniu , 4 zajęcia wychowania fizycznego w szkole oraz 4 razy w tygodniu chodzę pieszo do szkoły ok.2-2.5 km oraz dość często poruszam się na rolkach . Chciałabym zapytać jaki mam wskaźnik aktywności fizycznej oraz ile kalorii powinnam spożywać jeśli chcę wysmuklić i ujędrnić ciało oraz chciałabym mieć zarys mięśni . Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Przy twojej aktywności bedzie to ok. 2200 kcal najlepiej jest jeść ok 5 niewielkich posiłków dziennie, śniadanie do goziny po wstaniu i kolejne co ok 3 godziny. Jedz dużo warzyw, zwłaszcza surowych, pieczywo, mąki, makarony tylko pełnoziarniste, ciemny ryż itd. to zniweluje spadki cukru i większy głód, będziesz dłuzej syta i zjesz mniej jeśli chcesz mieć zarys mięśni proponuje ci ćwiczenia siłowe na brzuch typu brzuszki, brzuszki skośne, nożyce i różne ćwiczenia z you tube masz prawidłowe bmi do swojego wzrostu ale niestety żeby mięśnie były widoczne musiałaby s pozbyć się części tkanki tłuszczowej jeść ok 1800-1900kalorii, a następnie zbudować więcej mięśniowej jeść ok 2300-2500 kalorii, sądze jednak że w tym wieku nie ma się co tym przejmować i po prostu zdrowiej jeść i polubić sport, zdrową dietą i ćwiczeniami oraz chęciami na pewno to osiągniesz zadbaj o prawidłową ilość zdrowych tłuszczów i białka w diecie. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...