Forum Żywienie i fitness

Zdrowe frytki?

filomena28

filomena28

Mój mąż uwielbia frytki i ciągle prosi mnie, żeby je robić do mięsa. Niestety, ale nie może jeść ich zbyt dużo, bo ma problemy z trawieniem. Czy jest jakiś sposób na zdrowe frytki?

191260 filomena28 Kobieta, 28 lat, Warszawa

Odpowiedzi znajdują się poniżej

emilka8866

emilka8866

Spróbuj frytek pieczonych w piekarniku z minimalną ilością oleju. Wystarczy pokroić ziemniaki w paski albo w ćwiartki, wymieszać z przyprawami, np. solą, papryką suszoną, ulubionymi ziołami i oliwą, a potem piec przez 30-40 minut w międzyczasie je raz obracając. Ziemniaki same w sobie nie są niezdrowe, więc można je przygotować jako zdrowe danie :)

188759 emilka8866 Kobieta, 31 lat, Warszawa
ELaurra

ELaurra

Najlepiej upiec - wtedy już nie wchłaniają niebotycznych ilości oleju. Polecam rozpuścić olej kokosowy i w nim obtoczyć ziemniaki razem z przyprawami :) albo frytki z batatów lub selera ! Najlepsze rozwiązanie.

176935 elaurra Kobieta, 24 lata, Giżycko
~Vegan

~Vegan

A co z akrylamidem? Aminokwasy zawarte w ziemniakach w temperaturze przekraczającej 120°C zmieniają strukturę i powstaje rakotwórczy akrylamid. Poza tym, NIE WOLNO ŁĄCZYĆ​ SKROBII Z BIAŁKIEM! jest to najgorsze połączenie żywieniowe ever! Dlatego ma niestrawność a grożą mu także wrzody żołądka i nowotwory jelita grubego. Nie wolno lekceważyć 'nieatrawnosci' pozdrawiam !