Skocz do zawartości
Forum

Ból kolan po przybraniu na wadze


Gość Zuza14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Jestem Zuza, mam 13 lat, 168 wzrostu i ważę 60kg.

Oczywiście wiem, że nie powinnam się odchudzać i nie zamierzam, ale chciałabym się doradzić co zrobić, aby zrzucić parę kilogramów - zbędnych. Od miesiąca pobolewają mnie kolana i myślę, że to od wagi.
Przez ostatni rok przybyło mi 8 kg.. wcześniej nic mi nie było biegając, grając w piłkę nożną gdzie bardzo się wysilam.

Czy mogę to pare kg zwalczyć - ćwicząć, biagając lub ograniczając się w słodyczach i wszystkich tłustych potraw?

Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak! Ruch jest najlepszą metodą walki z kilogramami. Nawet jeśli nie potrzebujesz odchudzania (tak jak w Twoim przypadku) sport jest wspaniałym, naturalnym dopalaczem dla naszego ciała. Jeżeli tak jak napisałaś bolą cię stawy kolanowe to polecam basen. Możesz chodzić na aerobik w wodzie lub po po prostu pływać. Rewelacyjnie modeluje to sylwetkę, nie obliczając przy tym stawów a co za tym idzie bolących kolan.

Odnośnik do komentarza
Gość sebatrgtgt

60 kg przy 168cm i ma schudnac? No chyba was ludzie pogielo/ Przeciez to jest normalna waga, przestancie wariowac. Jesli cie bolą stawy to na pewno nie przez twoja wage. Pojdz do lekarza od niego sie najelpiej wsyztskiego dowiesz. Na pewno nie pytaj nigdy na takich forach bo tu sami madralinscy od siedmu bolesci siedza jeszcze wpadniesz w jaks w anoreksje.

Odnośnik do komentarza

Wiem w czym jest przyczyna sam coś takiego kiedyś miałem , twój organizm był średnio rozwinięty i dopuki nie przytyłaś było ok , ale wystarczyło kilka kg i mięśnie nie dają rady , jak już mówiłem też coś takiego miałem ,w tym przypadku nie potrzebne jest odchudzanie tylko wzmocnienie mięśni nóg i pleców , oczywiście jak chcesz zrzucić to możesz 2-3 kg ale jak dla mnie jest to zbędne ponieważ dobrze wiem że zrzucenie wagi samo ci nie pomoże i nadal będą cię kolana bolały .

Odnośnik do komentarza
Gość Mała__MI

oj ja bym tak nie mowiła... ja miałam tak samo bolały mnie kolana bo miałam nadwagę ( 3-4 kg) i jak schudłam to stawy przestały mnie boleć. Nawet mój lekarz powiedział że to przez zbytnie obciążenie stawów. Ja chodziłam na aerobik w wodzie. Strasznie fajna sprawa, nie męczy tak bardzo a szybko widać efekty.

Odnośnik do komentarza

Mała__MI no tak , znasz takie pojęcie jak anoreksja ?? co z tego że są szczupli wydawałoby się że powinni być zwinni i mieć siłę aby się poruszać nic bardziej mylnego , bez mięśni daleko nie zajedziesz , jak nie ma mięśni które udzwigną ciężar to później są takie wyniki że kogoś bolą kolana , oczywiście nie widze jej więc nie mogę na 100% powiedzieć , ja miałem kiedyś podobny przypadek i dlatego o nim wspomniałem żeby miała alternatywe do odchudzania tym bardziej że dziewczyna wcale nie jest otyła ba nawet nie ma nadwagi .

Odnośnik do komentarza

Kiedy rośnie waga, zaczynają się naprawdę różne problemy. Może coś z kolanem się stało, a może po prostu jest to spore obciążenie dla stawów. Polecam sprawdź sobie tutaj bo może akurat będą w stanie Ci pomóc. Warto zacząć już się tym zajmować, aby nie było za późno.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...