Forum Żywienie i fitness

System żywienia jako profilaktyka chorób cywilizacyjnych.

Zagubiony w życiu...

Zagubiony w życiu...

Witam Wszystkich!
Chciałbym poprosić Was o to abyście wzięli udział w dyskusji na temat najlepszego możliwego systemu żywienia jako najlepszej formy profilaktyki chorób cywilizacyjnych jakich wiele.
Temat ten dotyczy jak wspomniałem systemu żywienia, nie diety. Dlaczego to rozróżniam? Otóż przyjęło się nazywać dietą sposób na osiągnięcie utraty kilogramów. Chciałbym abyśmy spróbowali ustalić jaki jest najlepszy system żywienia, a więc zbiór zaleceń jakimi powinniśmy się kierować aby uniknąć bardzo wielu poważnych chorób.
Taki system dotyczyłby kwestii eliminacji szkodliwych produktów, kategoryzowania produktów pod względem zalecenia częstotliwości spożywania pokarmu itp.
Istnieje wiele systemów. Popularne są systemy wzajemnie się wykluczające jak Paleo i Wege. Istnieją systemy " RAW ", a więc spożywania surowizny. Są poruszane tematy diety bezglutenowej " GlutenFREE ", czy z eliminacją laktozy. Podyskutujmy i postarajmy się na podstawie posiadanej wiedzy wybrać najlepszy system żywienia dla ogółu populacji zdrowych osób.
Zapraszam do dyskusji zwolenników nurtu Paleo jak i Weganów. Porozmawiajmy o produktach " RAW ", a także o glutenie i laktozie. Rozbijmy temat dietetyki !

191022 zagubiony-w-zyciu Mężczyzna, 23 lata, Polska

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Zagubiony w życiu...

Zagubiony w życiu...

Co z Wami ? !
Cały czas ktoś zakłady nowy temat jak schudnąć, jak stracić zbędne kilogramy, jak lepiej wyglądać, ale nikt nie weźmie udziału w poważnej dyskusji na temat.
Napisze może jaka jest moja dotychczasowa wiedza na ten temat. Będę sukcesywnie dodawał kolejne informacje.

1. Liczba spożywanych posiłków w ciągu dnia:
Na większości portali internetowych i nie tylko istnieją zalecenia do spożywania 5 posiłków czy nawet 6 co 3 godziny. Ma to przyspieszyć metabolizm i pozwolić uniknąć nadmiernego wydzielania insuliny przez trzustkę potrzebną do zmniejszenia ilości glukozy we krwi. Otóż jeśli chodzi o metabolizm co z tego czytałem wynika, że nie ma jednoznacznych badań naukowych potwierdzających ten pogląd jakoby spożywania posiłków co 3 godziny przyspieszało metabolizm. Wiele osób ze względu na tryb życia ma problemy z prowadzeniem takiej diety. Kolejna sprawa to taka, że posiłek w zależności od jego rodzaju różnie się trawią, dlatego spożywaj posiłki w tak krótkim czasie możemy wprowadzać do układu pokarmowego nowy posiłek zanim stary zdąży się strawić. Tak częste spożywanie posiłków powoduje, że należy podporządkować się diecie, a nie o to w tym chodzi. Ciężko jest się również nasycić takim posiłkiem. Spożywanie trzech głównych posiłków pozwala zaspokoić głód, a dłuższy odstęp pomiędzy posiłkami może wyłączyć ośrodek głodu. Tak więc spożywanie śniadania i obiadu oraz kolacji, lub nawet śniadania i obiadokolacji może być znacznie korzystniejszym rozwiązaniem niż mityczne 5 co 3 godziny.

191022 zagubiony-w-zyciu Mężczyzna, 23 lata, Polska
~na dobrej drodze

~na dobrej drodze

Tu nie podyskutujesz, ważne jest jak szybko i łatwo stracić kilogramy czytaj jaki preparat kupić, by za mnie wszystko zrobił. Ja jestem na diecie którą wymyśliła dr. Natasha Campbell
jest to dieta która ma za zadanie leczyć nie odchudzać. Po trzech miesiącach jestem bardzo zadowolona i najważniejsze nie znudzona, polecam książkę Zespół psychologiczno-jelitowy GAPS.

~China Study

~China Study

Dieta ,rozumiana jako sposób żywienia,która działa jako profilaktyka chorob cywilizacyjnych została już zdefiniowana.Po 40 latach badań odkryto produkty,które powodują większe ryzyko zachorowania na choroby układu krążenia,cukrzycy i raka.Polecam lekturę China Study napisana przez lekarza Colin Campbell (Nowoczesne zasady żywienia) oraz prace i publikacje dr Caldwell Esselstyn.Mowa tu o podstawowym zrozumieniu wartości odżywczych jedzenia dostępnego obecnie oraz tego co podnosi ryzyko zachorowania na choroby.Po za tym pomaga podjąć decyzję o zmianach we własnym odżywianiu.