Skocz do zawartości
Forum

Herbaty, kawa zbożowa itd.


Gość Kacper155

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kacper155

Od kilku tygodni jem jajecznice po 2-3 jajka, 2-3 razy w tygodniu. Oczywiście wszystko na patelnie z malutkim dodaniem oleju. Czy to jest zdrowe? Jeszcze mam kilka pytań.
Czy kawa zbożowa i czarna herbata są zdrowe? Mam do tego wątpliwości. Również od kilku tygodni pije 2 litry wody dziennie. Czy gdybym wypił 1,5 litra wody, a resztę dostarczyłbym poprzez kawę zbożową czy herbatę czarną łączyło by to się ze sobą i by było te 2 litry wody? Czy takie chleby jak:razowy i ciemny są zdrowe? A byłbym zapomniał. Czy szynki wyglądające w miarę normalnie, ładnie pachnące i dobre w smaku są zdrowe? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak, jeśli chodzi o wszelkiego rodzaju wędliny (ale nie tylko one, ogólnie jedzenie) po prostu czytaj składy, albo pytaj sprzedawców. Co do herbat, polecam Ci zamiast czarnej, albo dodatkowo, picie trzy razy dziennie herbaty funkcjonalnej z Big-Active np. 4xSuperSlim, pomoże oczyścić, przyspieszy metabolizm. Ja ją bardzo lubię:)

Odnośnik do komentarza

Jajka są uznawane za superfoods, więc ich jedzenie jest bardzo na plus. Tłuszczy też oczywiście nie powinno się eliminować, bo są dla nas dobre. Kawa zbożowa jest zdrowa, nawet jest polecana na diecie, może częściowo zastąpić wodę, ale czarna herbata wypłukuje organizm i odwadnia, więc trzeba pić więcej wody jeśli się ją pije. Ciemne, pełnoziarniste albo razowe pieczywo też powinniśmy spożywać, ale oczywiście w racjonalnych ilościach. Co do szynek itp. trzeba czytać skład i sprawdzać ile mają "mięsa w mięsie"

Odnośnik do komentarza

Lubię poznawać co jakiś czas nowe herbaty. Niedawno czytałam, że macza jest zdrowa, bo oczyszcza organizm. W tym sklepie takie widziałam https://ouritsumatcha.pl/ . Ich herbaty pochodzą z ekologicznych upraw w Japonii, a po zabiorach są od razu pakowane, dzięki czemu nawet podczas transportu liście zachowują świeżość. Może to być dobry pomysł na prezent.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...