Skocz do zawartości
Forum

Dieta aby przybrać na masie (oraz znacznie przytyć)


Gość Makey

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.
Jestem studentem, mam 19 lat. Od zawsze byłem ekstremalnie szczupły i nadszedł moment na zmianę.

19 lat (rocznikowo 20)
173 cm wzrostu
59 kilo
Bardzo szczupła sylwetka (nogi w okolicach piszczela grubości przeciętnej ręki mojego rówieśnika, ręce grubości 10 latka)

Kiedy byłem młodszy bardzo dużo ćwiczyłem, lecz od kilku lat mój tryb życia jest BARDZO siedzący. W zasadzie od poczatku liceum spontanicznie ćwiczyłem na WF, poza szkołą raczej też sport omijałem.

Mam w planach basen, siłownie...Lecz priorytetem jest przybranie na masie.

Co polecacie jeść? Jakie ćwiczenia wykonywać? Jaki styl pływania zalecacie?

Moje aktualne menu (tradycyjne. Nie patrzę na to co i ile jem. To na co mam ochotę, to też szykuje i jem):
Znak "|" oznacza "lub"
-śniadanie (około godziny 9:00) - płatki z mlekiem (miska) | dwie/trzy kromki chleba (chleb jest pieczony własnoręcznie przez moją mamę. Jest znacznie bardziej syty od tych ze sklepu) z serem / serkami / dżemami itd

- obiad (pomiędzy godziną 13:30 a 15:00 w zależności od wykładów) - woreczek ryżu oraz pierś z kurczaka w sosie pomidorowym (odrobinę na słodko z kukurydzą, pieczarkami czy papryką) | woreczek ryżu i dwa jajka (sadzone bądź gotowane na miękko) | spaghetti (ilościowo nie potrafię określić) oraz mielone z indyka (około 250g) w sosie pomidorowym

- kolacja (około godziny 19:00) - chleb z kiełbasą/serem/czymkolwiek innym | fasolka po bretońsku (biedronka poleca) | sushi (również biedronka. Mam pod domem)

Mógłbym prosić o pomoc w ułożeniu odpowiedniej diety? Jak z ćwiczeniami? Warto od początku uczęszczać na siłownie czy jednak lepiej początkowo robić choćby pompki i brzuszki w domu, ew biegać, następnie zaś po jakimś czasie zdecydować się na coś bardziej profesjonalnego?

Moim głównym celem jest przybranie na masie (głównie nogi oraz ręce. brzucha dostać nie chce). Nie pragnę mieć rzeźby itd. Ćwiczenia raczej ku zdrowotnosci aniżeli wygladaniu jak boski żigolo.

bardzo dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...