Skocz do zawartości
Forum

Zbędne kilogramy i chęć schudnięcia


Gość Katarzyna Polens

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Katarzyna Polens

Cześć, jestem Kasia. Mam 20 lat, 180 cm wzrostu oraz 105 kg cholernej wagi. Bardzo chcę schudnąć, tak żeby była taka w sam raz, nie za chuda, ani nie za gruba.
Około 2 lata temu miałam wizytę u dietetyczki, ustawiła mi jadłospis i stwierdziła że muszę schudnąć tyle by moja waga wynosiła 65kg. Spojrzałam na tą dietę i od razu stwierdziłam, że moje produkty, które będę musiała spożywać są zbyt drogie jak wtedy na moją kieszeń bo nie pracowałam, tylko byłam na utrzymaniu matki. Ustalenie dietetyczki że moja waga musi wynosić 65 kg bardzo mnie zaskoczyła, ponieważ 65kg to chyba mało jak na mój wzrost. I po tym wszystkim moje odchudzanie odeszło "na bok".
Teraz chęć na odchudzanie znowu mnie naszła, tylko teraz bez żadnych dietetyczek i tych innych. Chcę spróbować sama, pracuję więc trochę pieniążków na wymarzoną sylwetkę mogę wydać. Mam możliwość jeździć ćwiczenia :siłownię, zumbę, aerobik ; tylko z tych 3 wariantów mogę wybrać tylko jeden, a nie wiem które ćwiczenia będą skuteczniejsze. Co do diety też nie wiem co mogę jeść, a co nie. Jestem młoda, chce mieć fajną figurę, a nie wiecznie być potocznie zwanym 'wielorybem'. Mam nadzieję, że dacie mi jakieś rady, które mi pomogą. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość oolala

Mogę polecić Ci dietę którą sama wypróbowałam, jest to dieta zero węglowodanów. Gdy się do niej szykowałam to był szok, co ja będę jadła? Teraz po dwóch miesiącach jestem spokojna, bo wiem że na tej diecie nie zaznam głodu który zawsze mi towarzyszył przy odchudzaniu. Jeśli Cię zainteresowałam to napisz chętnie podpowiem co i jak, dodam jeszcze że spadek wagi to 4 kg na miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Gość oolala

OK, zaczynałam od zup np. kurczak + jakieś kości i dużo warzyw bez skrobi, gotowałam wielki gar gęstej zupy. Zupa ma być gęsta z pokrojonym mięsem i tłusta, wszystkie skórki, chrząstki i tłuszczyki zmiksować i do zupy. I tak kilka dni do tygodnia, do pracy z termosem :), jak się organizm oczyści to dokładamy do menu kefir, jogurt ale tylko naturalne, jajka, mięsa duszone z warzywami, pasztety, sery białe, żółte, pieczemy specjalne chleby i placki, soki najlepiej z przewagą warzyw ale trochę owocu dla polepszenia smaku też, wszystkie orzechy i pestki, masło, śmietana 30% najlepiej kwaśna. Czyli jesz mięso, warzywa i dużo tłuszczy, na takiej diecie szybko będziesz syta, więc porcje będą coraz mniejsze i waga zacznie spadać bo tuczą nas tylko węglowodany i cukry. Przerażona :) jestem pewna że tak ale to tylko tak źle wygląda, jem tak ponad dwa miesiące, czasem jem więcej czasem mniej, waga stanie a potem znów opada. Jeśli będziesz chciała spróbować to chętnie doradzę lub wyślę przepis na chleb.

Odnośnik do komentarza
Gość Felicjana.K

Mało tego że Slimunox działa to dzięki tym tabletką w ciągu całej kuracji nauczyłam się jeść i gotować zdrowiej.Dzięki temu miałam pewność że już więcej nie przytyje.A chyba każda osoba która kiedyś miała nadwagę nie pozwoli sobie na to aby znowu przytyć.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim podejmij wyzwanie trwające najlepiej 90 dni bez żadnych odstępstw.
1. Wyrzuć z diety całkowicie cukier i wszystkie naturalne i syntetyczne substancje słodzące. Nie spożywaj żadnego cukru, białego, nierafinowanego, kokosowego, brzozowego, daktylowego, syropu a agawy i klonowego, żadnego rodzaju miodu. Spokojnie, nie umrzesz jak przynajmniej na 90 dni przestaniesz to spożywać. Oczywiście mam na myśli jako dodatek i ten znajdujący się w napojach i wypiekach oraz słodyczach itp.
2. Wyrzuć z diety całkowicie białą rafinowaną mąkę, lepsza jest razowa i orkiszowa oraz graham, ale z nich również zalecam Ci zrezygnować. Jeżeli chcesz jadać pieczywo to tylko jako dodatek i żytnie na zakwasie, bez drożdży i cukru oraz innych słodów. Na rynku jest taki chleb firmy " Oskroba". Jednak najlepiej jakbyś zrezygnowała całkowicie na czas wyzwania z pieczywa i wypieków, daje to piorunujące efekty. Również nie spożywaj makaronów.
3. Warzywa i owoce w stosunku 3:1, ostrożnie z ziemniakami które zawierają dużo skrobi, je jedz tylko przed treningiem. Ostrożnie z bananami które zawierają i dużo cukru i skrobi. Nie spożywaj owoców typu winogrono. Nie jedz suszonych owoców.
4. Nie spożywaj białego ryżu i białej soli, zastąp ją himalajską lub morską.
5. Ustabilizuj sen i jak najwięcej się ruszaj.
Zapraszam:
https://forum.abczdrowie.pl/forum-zywienie-i-fitness/1876110,system-zywienia-jako-profilaktyka-chorob-cywilizacyjnych?e3a7793e48db9ae4c2b8c88c838e5970#lastpost

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim podejmij wyzwanie trwające najlepiej 90 dni bez żadnych odstępstw.
1. Wyrzuć z diety całkowicie cukier i wszystkie naturalne i syntetyczne substancje słodzące. Nie spożywaj żadnego cukru, białego, nierafinowanego, kokosowego, brzozowego, daktylowego, syropu a agawy i klonowego, żadnego rodzaju miodu. Spokojnie, nie umrzesz jak przynajmniej na 90 dni przestaniesz to spożywać. Oczywiście mam na myśli jako dodatek i ten znajdujący się w napojach i wypiekach oraz słodyczach itp.
2. Wyrzuć z diety całkowicie białą rafinowaną mąkę, lepsza jest razowa i orkiszowa oraz graham, ale z nich również zalecam Ci zrezygnować. Jeżeli chcesz jadać pieczywo to tylko jako dodatek i żytnie na zakwasie, bez drożdży i cukru oraz innych słodów. Na rynku jest taki chleb firmy " Oskroba". Jednak najlepiej jakbyś zrezygnowała całkowicie na czas wyzwania z pieczywa i wypieków, daje to piorunujące efekty. Również nie spożywaj makaronów.
3. Warzywa i owoce w stosunku 3:1, ostrożnie z ziemniakami które zawierają dużo skrobi, je jedz tylko przed treningiem. Ostrożnie z bananami które zawierają i dużo cukru i skrobi. Nie spożywaj owoców typu winogrono. Nie jedz suszonych owoców.
4. Nie spożywaj białego ryżu i białej soli, zastąp ją himalajską lub morską.
5. Ustabilizuj sen i jak najwięcej się ruszaj.
Zapraszam:
https://forum.abczdrowie.pl/forum-zywienie-i-fitness/1876110,system-zywienia-jako-profilaktyka-chorob-cywilizacyjnych?e3a7793e48db9ae4c2b8c88c838e5970#lastpost

Odnośnik do komentarza

hmm no niestety odchudzanie jest cięzkie. ale trzeba to robic z głową bo można sobie zaszkodzić. w kazdym razie ja niestety miałam problem z racjonalnym żywieniem ale Pani Katarzyna Gryko mi ułożyła fajną dietę, która nie jest katorgą i jakoś daję radę! jest po prostu smacznie! no i nie chodzę głodna!

Odnośnik do komentarza

ja tez radze isc do dietetyka. ja korzystalam i schudlam 30 kg :) uwazam to za moj sukces zyciowy! bo naprawde mozna. dietetyk stwierdzi przyczyne tych problemow. u mnie np. byl problem z doslownie uspiona przemiana materii ;/ zaczelismy od kuracji dicopeg 10g aby ozywic jelita a pozniej zaczelismy wdrazac odpowiednia diete. Po pół roku zaczelam nawet chodzic na silownie! a wczesniej sie wstydzilam... naprawde mozna to zrobic. powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Gratuluję efektów i podziwiam wytrwałość. To jest ogromny sukces. :) Ja nie potrzebuję zrzucić aż tyle, raczej kilka kilo po ciąży i biorę się za siebie, bo już nie karmię. Na początek kupiłam sobie colon slim, bo koleżanki chwaliły efekty. Faktycznie nie chodzę z chęcią podjedzenia i ciuchy robią się luźniejsze. :)

Odnośnik do komentarza

zdrowe regularne jedzenie i aktywnosc fizyczna to podstawa - ciezko czasami to przełknąc ale efekty sa morowane - suplementy i inne "cuda" raczej nie pomoga a wrecz przeciwnie- ja rowniez korzystałam z pomocy dietetyka i z perspektywny czasu - uwazam ze warto - nauczylam sie owych przepisow, trikow i moj jadlospis nie jest juz nijaki a jednak czesto nasze kg tez wynikaja z problemow zdrowotnych wiec warto zapytac o rade wykwalifikowana osobe :) Trzymam kciuki !

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...