Skocz do zawartości
Forum

Brak miesiączki po schudnięciu


Gość martyna161

Rekomendowane odpowiedzi

Gość martyna161

Witam!
Mam 16lat w czerwcu 2010 wzylam ok. 53 kg. 18 lipca wyjechalam do USA i wrocialam 30 sierpnia.Po powrocie wazylam 48,5 kg. Zanikl mi okres.Ostani raz mialam go na przelomie sierpnia,teraz nie mam wcale.Boje sie. Co mam robic?Chce porozmawiac z mama, ale boje sie.W tym roku takze wyjezdzam do USA(20 czerwca).Dodam , ze pije bardzoo duzo wody.
Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza

Woda raczej nie spowodowała zaniku miesiączki... Po prostu zbyt intensywnie schudłaś i zaburzyłaś cały organizm. Musisz natychmiast porozmawiać o tym z mama, a jak nie chcesz z mamą to sama idż do ginekologa. Zapewne będziesz musiała brać leki na przywrócenie miesiączki. To fatalnie, że tak długo to ignorowałaś. A o co chodzi z tymi Stanami? Czy musisz tam tak intensywnie pracować???

"My own business always bores me to death, I prefer other people's" - O. W.

Odnośnik do komentarza

Zanik miesiączki w Twoim przypadku może być spowodowany trzema czynnikami: jednym jest duży ubytek masy ciała, drugim to stres związany z podróżą a trzecim może być zmiana klimatu i strefy czasowej. Najbardziej prawdopodobne jednak jest to, że zanik miesiączki był spowodowany odchudzaniem i zbyt dużym spadkiem wagi. W ten sposób gospodarka hormonalna organizmu została zachwiana i teraz będzie potrzebować czasu aby się unormować.
Picie wody nie powoduje zaniku okresu i nie ma związku z nim.Nie napisałaś ile ważysz obecnie, czy Twoja waga wróciła do normy. Najlepiej będzie jeżeli skontaktujesz się z ginekologiem lub lekarzem rodzinnym w celu wykluczenia przyczyn chorobowych. Porozmawiaj z mamą nie bój się, mama na pewno zrozumie, że dla ciebie jest to bardzo krępujący temat.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...