Skocz do zawartości
Forum

Problem z nabraniem wagi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zdaje sobie sprawę iż najlepszym wyjściem jest pójście do lekarza jednak zanim to zrobie chciałbym zapytać tutaj.

Mam 24 lata, jestem cukrzykiem(typ I). Od około roku staram się zbudować mase miesniową, zaczynając od wagi 45kg do obecnej 60kg. Do 60kg nie było problemu z nabieraniem wagi jednak od kilku miesięcy mam z tym ogromny problem.
Próbowałem różnych diet od 3000kcal do 3900kcal. Waga zawsze raz stoi w miejscu a raz spada - nie dużo ale jednak spada.
Obecnie spożywam 3200kcal dziennie w 5 posiłkach.
Stosuje do tego kilka suplementów takich jak białko, glutamina, kreatyna oraz multi witamina firmy Olimp.

Nie jedna osoba powiedziała mi że jak na moją wage 60kg to te 3200kcal a już tymbardziej 3900kcal to zdecydowanie za dużo - a mimo to ja po prostu nie tyje. Posiłki są raczej zdrowe unikam po prostu niezdrowej żywności, jem dużo jajek, łososia, migdałów, orzechów włoskich, owoców, warzyw itd. Próbowałem diet typowych "masowych" z dużą ilością weglowodanów, a także diet białkowo-tłuszczowych z racji na cukrzyce bo przy ogromnej ilości węglowodanów po prostu przyjmowałem ogromne ilości insuliny.
Nie jestem w stanie jeść ściśle regularnie, zazwyczaj są to wahania 1-2godzinne w porach jedzenia. Jedynym wysiłkiem fizycznym jaki mam to 3 razy w tygodniu 1-1,5h siłowni, wyprawy na uczelnie i zakupy.
Jestem strasznie ospały po każdym treningu ale nie tylko, w dni nie treningowe mimo nawet 10godzin snu po prostu jestem cały czas zmęczony.
Dodam, że nie biorę żadnych używek typu alkohol czy papierosy, poziom cukru regularnie kontroluje i nie ma z tym problemów.

Co może być przyczyną, że nie jestem w stanie od kilku miesięcy przybrać nawet jednego kilograma pomimo tak ogromnej ilości kalorii?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...