Skocz do zawartości
Forum

Brak energii i apatia przy niedowadze


Gość milusia19

Rekomendowane odpowiedzi

Gość milusia19

Jeszcze 3 miesiące temu nie widziałam u siebie problemu, natomiast dziś widzę, że mam poważny problem z wagą i odżywianiem i w ogóle z samą sobą. To wszystko zmieniło się gdy schudłam do 38 kg przy wzroście 161 cm, zobaczyłam wtedy jak bardzo mam wyniszczone ciało. Dziwne jest tylko jedno, gdyż ja cały czas normalnie i regularnie miesiączkuję a z tego co się orientuję ona powinna zaniknąć. zmieniło się tylko moje nastawienie do życia, kiedyś byłam osobą z której promieniowała chęć życia i radość oraz energia a dziś nie mam ochoty na kontakty z ludźmi i najchętniej przeleżałabym cały dzień w łóżku wychodząc tylko za potrzebą fizjologiczną. Zauważyłam też, że ja boję się przytyć, bo gdy przybiorę na wadze jakieś 0.5 kg to zaczynam robić się niespokojna, drażliwa, pod denerwowana i do końca dnia odmawiam spożywania posiłków. Wiem, że mam problem i wstydzę się go, nie mam w sobie tyle siły żeby pójść do lekarza, tym bardziej że u mnie w miasteczku większość się zna. A ja wstydzę się swojego wyglądu i nie chcę aby ludzie i znajomi rodziców gadali. Co mam zrobić?

Proszę o radę co mam zrobić.

Pozdrawiam Paulina

Odnośnik do komentarza

Musisz jeśc więcej cukrów i tłuszczy. Wybieraj te zdrowe czyli owoce i warzywa a z tłuszczy to oleje roślinne. Jeżeli zaczniesz jeśc posiłki w sklad których wchodzą węglowodany ( kasze, pieczywo, ryż, makarony) to dostarczysz swojemu organizmowi energii. Też nic się nie stanie jak zjesz sobie ciastko lub posłodzisz herbatę, przy twojej wadze kilka kilogramów więcej to nawet lepiej.

Odnośnik do komentarza

Masz bardzo niską wagę. Twój wskaźnik BMi wskazuje wręcz na wyniszczenie organizmu. Przy tak niskiej masie masz zapewne poważne niedobory zarówno energii jak i substancji odżywczych. Dlatego też nie masz na nic siły i energii. Organizm nie ma skąd czerpać substancji budulcowych ( białek, niektórych związków mineralnych i witamin) ani energetycznych ( tłuszczy i węglowodanów) i zaczyna ,,sam siebie zjadać". Grożą ci bardzo poważne powikłania wynikające z twojej niskiej wagi.Mogą pojawić się zaniki mięśni, nadmierne rogowacenie mieszków wtórnych, kseroderma ( tak zwana rybia łuska, bardzo sucha i rogowaciejąca skóra), barwnikowe zmiany skórne, kruchość paznokci, zajady, zapalenie języka, zapalenia wielonerwowe, hipoproteinemia, obrzęki i niedokrwistość.
Twój strach przed przytyciem może świadczyć o tym, że cierpisz na zaburzenia odżywiania. koniecznie skonsultuj się z poradnią specjalizującą się w tego typu przypadkach lub dietetykiem. Musisz koniecznie przybrać na wadzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...