Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego pomimo rozpoczęcia ćwiczeń waga nie spada?


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 17 lat i (to ważne!) mieszkam w bursie, gdzie mam wyżywienie. Śniadanie, obiad i kolację. Dwa razy w tygodniu ćwiczę (fitness i siłownia), a nawet zaczęłam biegać. Od dwóch miesięcy zaczęłam chyba zdrowy tryb życia, piję 1,5l wody dziennie, jem co 3h i ćwiczę. Staram się także nie jeść słodyczy, ale pozwalam sobie na słodkie raz w tygodniu. Pomimo starań moja waga stoi. Przy wzroście 163 cm ważę 60 kg. Jaka może być tego przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Gość lilililili

Często problem tkwi w diecie, a konkretnie w jakości oraz ilości jedzenia.
Jedząc za dużo - tyjemy z nadmiaru kalorii, jedząc o wiele za mało tyjemy z uwagi na spadek przemiany materii, gdyż organizm przygotowuje się na ewidentnie nadchodzące "cięższe czasy".
Co do jakości zbyt duża ilość węglowodanów w diecie nie sprzyja odchudzaniu. Opieranie się przede wszystkim na chlebie, ziemniakach, kaszach, makaronach, ryżach i owocach zwyczajnie utrudnia dotarcie do celu. Nie wiem, jak jesz, więc trudno mi ocenić, czy to może być właśnie problem występujący u Ciebie.
Ogólnie przy odchudzaniu najlepiej zwiększyć ilość białka i, tak - naprawdę, tłuszczu w diecie na rzecz węgli. Zjadaj więcej jajek, chudego mięsa i ryb, orzechów, awokado, natomiast ogranicz trochę chleb i ziemniaki. Tylko też nie wolno przesadzać w drugą stronę - kasze, makarony itd są bardzo ważne ;)
Mi przy zrzucaniu wagi bardzo pomogło jedzenie białkowo-tłuszczowej kolacji (np. omlet - tylko z jajek, z dodatkiem plastra żółtego sera i jakichś warzyw). Ale w tej kwestii to już trzeba obserwować organizm - jednemu służy takie ułożenie makr jak mnie, inny będzie czuł się lepiej przy białkowo-tłuszczowym śniadaniu, a węglowodanej kolacji. Eksperymentuj w tej kwestii i obserwuj swój organizm ;)
Jeżeli bardzo Ci zależy na efektywnym odchudzaniu to polecam wyliczenie w internetowym kalkulatorze swojego ppm i cpm i odjęcie od tego drugiego 100 kcal, po tygodniu-dwóch 200 i trzymanie tego do zrzucenia upragnionych kg. Początkowo warto te kcal liczyć, potem nawyki wchodzą w krew, organizm się przyzwyczaja i już odruchowo trzymasz się bilansu.
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...