Skocz do zawartości
Forum

Dieta na przytycie dla nastolatki


Gość Xarza

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ILoveMonster

Witam, mam pewien problem , a mianowicie taki, że jestem potwornie chuda . Mam 13 lat, 170 wzrostu, a ważę 45 kg, a wyglądam fatalnie, jak anorektyczka . Nogi mam chude, proste i nieumięśnione jak tyczki, dekolt mam kościsty, brzuch płaski ale nie umięśniony (jedyna zaleta), ramiona kościste i chude, a twarz mam podłużną, wychudzoną a w dodatku bladą . Nie wiem co jest nie tak, jem wystarczająco dużo, kiedyś cierpiałam na anemię, ale to było 2 lata temu, wszyscy mi mówią że mam taką przemianę materii, dlatego jestem chuda . Ale ja już dłużej tego nie wytrzymam, ludzie nazywają mnie chudzielcem, często z tego powodu płaczę, nie wiem jak przytyć . Proszę o pomoc :**

Odnośnik do komentarza
Gość wojtasek721

Witam Mam 17 lat 186 cm wzrostu oraz 70 kg wagi . Wedlug BMI mam wage normalna . Jednak jestem szczupły , a chciałbym przybrac troche na masie oraz poćwiczyc aby nabrać mięśni . Chciałbym zrobić sobie sylwetke z dobrym brzuchem oraz mięsniami . Jaka diete stosowac aby przytyc tak do 75 kg oraz jak ćwiczyc do tej diety .

Odnośnik do komentarza

Mam 12 lat i chodzę do 6 klasy Szkoły Podstawowej.Pragnę przytyć.Ważę 34 kg przy wzroście 153.Gdy chodzę do szkoły to nie jem śniadania gdyż nie chce mi się.Jem owoce,warzywa,mięso etc.Jem bardzo dużo. Czy to może być spowodowane stresem , a może mam anemię?.Dodam , iż jestem blada.Czuję się bardzo dobrze.Nie widzę żadnych zmian w sobie.Sypiam 7/8 godzin.Proszę o pomoc ! Będę bardzo wdzięczna.

Odnośnik do komentarza

Aby przytyć należy najpierw poznać powód z powodu którego nie możemy przytyć. Dlatego najlepiej by było gdybyście udały się do lekarza i zrobiły podstawowe badania. Do tego czasu spróbujcie zastosować się do tych wskazówek:
- starajcie się jeść 4-5 posiłków dziennie, o ściśle ustalonych porach. Tak by wasz organizm miał regularne dostawy energii. Dodatkowo pozwoli to uregulowanie przemiany materii waszego organizmu.
- Nie unikajcie żadnego posiłku. Śniadanie jest bardzo ważnym posiłkiem wciągu dnia gdyż daje nam energie na cały poranek.
- Starajcie jeść ciemne pieczywo lub pełnoziarniste. Do swojego jadłospisu wprowadźcie kasze, ryż, makarony, pyzy - zawierają dużo węglowodanów, które szybko przekształcane są w tkankę tłuszczową.
- Po obiedzie zrób sobie drzemkę. Powinna ona trwać około 30 minut.
- Możesz jeść to co lubisz, ale unikaj przejadania się, albo spożywania nadmiernych ilości słodyczy, fast foodów. Fast foody bardzo powoli się trawią.
Przedstawię Ci przykładowy jadłospis na jeden dzień.
-Dzień zaczynamy od dwóch parówek z dwiema bułkami z masłem, twarogiem i pomidorem
- Na drugie śniadanie piejmy jogurt owocowy i jemy bułkę drożdżową z serem.
-Na obiad jemy zupę jarzynową z makaronem. Drugie danie to. pieczone udko z kurczaka z ziemniakami i surówką z czerwonej kapusty.
- Na podwieczorek mamy budyń o ulubionym smaku z 6 herbatnikami w czekoladzie i szklanką soku owocowego np. jabłkowego bądź pomarańczowego.
- Na kolację jemy jogurt z owocami i orzechami. Na koniec dnia jemy jeszcze pół grahamki z miodem.

Odnośnik do komentarza

Odchudzałam się przez pół roku (schudłam prawie 25 kg) teraz ważę 45 kg przy 168 cm wzrostu. Mam wszystkie objawy anorektyczki. Mam 17 lat. Jem zdecydowanie więcej ok. 1500-1600 kcal na dzień (głównie węglowodany i białko), a nic nie przybieram na wadze. Dlaczego ?

Odnośnik do komentarza

ja mam 13 lat 48 kilo i 161 wzrostu i tez jestem chudo i plącze po nocach bo nie mogę przytyć a jeszcze mi wszyscy wmawiają ze za mało jem weź przykład z brata itp.
bardzo chce przytyć tak do 55 kilo proszę jak to zrobić

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...