Skocz do zawartości
Forum

Jak wygląda dieta przy jelicie nadwrażliwym?


Gość j...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jelito nadwrażliwe to jest niezbyt fajna sprawa :( A wręcz przykra, bo albo sa uciążliwe zaparcia albo biegunki. Warto na pewno pójść do lekarza zbadac sie itd. Są też różnego rodzaju poradnie specjalistyczne jak np. poradnia dietetyczna http://medkorn.pl/zakres-uslug/poradnia-dietetyczna/ Jak jesteś z Katowic, to myślę że takie rozwiązanie jest bardzo dobre ;)

Odnośnik do komentarza

Dieta w tej jednostne chorobowej różni się w zależności od typu. Najlepszym rozwiązaniem będzie konsultacja z dietetykiem, ponieważ każdy pacjent ma inną tolerancję na produkty i inne dolegliwości towarzyszące. Jednym wystarczy jedynie ograniczenie oczyszczonych produktów lub bogatych w FODMAP, a innym eliminacja laktozy, pszenicy i niektórych warzyw.

Odnośnik do komentarza

Mnie niestety przy jelicie wrażliwym często wzdyma, muszę bardzo uważać z tym co jem, unikam nabiału, smażomych rzeczy, najgorzej jest jak idę gdzieś w gości na obiad, precież ni ebędę wszystkich wtajemniczał w moją chorobę, biorę ze soą ulgasim na wypadek wzdęć, on bardzo szybko działa i rozbija pęcherzyki powietrza, jak czuję ze rozsadza mi jelita to ulgasim pomaga

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...