Forum Żywienie i fitness

Czy to zaburzenia odżywiania?

AlexRei

AlexRei

Jakieś 4 miesiące temu przeszłam na drastyczną dietę. Jadłam dziennie 300 kcal i to tylko warzywa i owoce. Schudłam 14 kg w 6 tygodni. W tej chwili ważę 61 kg i mierzę 172 cm. Wszyscy mi mówią, że jestem szczupła, ale w to nie wierzę. Po schudnięciu 14 kg powiedziałam rodzicom ile jem. Przez 4 dni jadłam normalnie, ale potem wróciły do mnie myśli, że ważę za dużo i że jestem gruba i znów zaczęłam się głodować i ćwiczyć. Potrafiłam ćwiczyć nawet 3 h dziennie. Co chwila miałam takie chwile, gdy chciałam jeść normalnie, a potem wracałam do głodówek. Teraz już 5 raz staram się jeść normalnie, ale wciąż czuję się jakbym kogoś zawiodłam, gdy jem, jakbym była słaba, bo jem, bo nie potrafię nie jeść. Czuję się grubo i wciąż marzę jeszcze schudnąć. Od półtora miesiąca nie mam okresu, mam problemy z kośćmi, z zębami, z włosami, paznokciami i czuję bóle w klatce piersiowej.
Czy moja obsesja na punkcie wagi i kalorii jest poważna? Co zrobić, by nie myśleć o wyglądzie i uwierzyć, że jestem szczupła?

185813 alexrei Kobieta, 19 lat, Poznań

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~MartinePL

~MartinePL

Według mnie, to początek zaburzeń odżywiania. Miałam podobnie, potem przyszły tego konsekwencje...
Nie jestem specjalistką, ale spróbuj nie ważyć się przez jakiś czas. Niczego nie licz i nie mierz, ale jedz ZDROWO, na oko ;)
W kwestii myślenia o jedzeniu, zajmij się czymś innym, pooglądaj serial, zrób sobie dobrej herbaty i dostrzegaj Swoje zalety i walory, nie tylko wady :)