Skocz do zawartości
Forum

Czy dieta i ćwiczenia pozwolą przytyć?


Gość s...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem chuda wszędzie praktycznie odstają mi kości choć jem bardzo dużo. Czy odpowiednia dieta i ćwiczenia mogły by pomóc mi przytyć i kości mniej by odstawały ? jeśli jak to jakie ćwiczenia i jaka dieta ?

Odnośnik do komentarza
Gość onaaaaaaaa

to dobrze ze jesz, ale to bardzo ważne co jesz? jeśli zapychasz się hastfoodem i myślisz ze przytyjesz to masz trochę racji w zaleznosci od Twojego organizmu ale... to nie będzie zdrowe tycie, ten tłuszcz który jest zawarty w tym "jedzeniu" Cie zabije, nie odczujesz tego może w wieku 20-30 lat ale 40-50 to bardzo się na Tobie odbije. nie tylko do odchudzania ale tez i tycia należy podejść zdrowo. przy przybraniu na masie ważne jest bialko jeśli będziesz cwiczyc. ja co prawda bardziej mogę się wypowiedzieć jeśli chodzi o utrate wagi bo u mnie problem jest w te akurat strone, ale mysle ze wygodnadieta czyli catering poradzi sobie również z Twoim problemem. ja z nimi schudłam dość sporo ale Ty możesz z nimi przytyć ;)

Odnośnik do komentarza

To tak nie działa, jak byś była facetem to siłownia + dieta dały by masę mięśniową, ale jesteś kobietą to troche inaczej działa. Ćwiczenia uwypuklają sylwetkę, ale... im więcej ćwiczysz tym więcej musisz zjeść bo inaczej schudniesz. Musisz jeść więcej niż wynosi twoje zapotrzebowanie kaloryczne, strzelam że musisz zjeść dziennie ok 2200 kcal minimum.

Odnośnik do komentarza

W przypadku chęci zwiększenia masy ciała należy zastosować odpowiednią dietę, a także ćwiczenia fizyczne. Kaloryczność diety powinna być nieco większa niż zapotrzebowanie (około 200-300 kcal więcej niż wydatkujemy na co dzień). Ważna również jest ilość białka (powinno to być około 1,3 g/kg masy ciała) i jego jakość - np. chude mięso, ryby, jaja, mleko i jego przetwory, rośliny strączkowe w połączeniu z kaszami. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to warto postawić na ćwiczenia siłowe, które pomogą w budowaniu masy mięśniowej, by nie przybrać jedynie tkanki tłuszczowej. W celu zwiększenia kaloryczności diety warto sięgać po takie produkty jak orzechy (masła orzechowe), suszone owoce czy też batony pełnoziarniste.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...