Skocz do zawartości
Forum

Tycie bez jedzenia.


Gość Anka045

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy wcześniej nie miałam problemów z wagą (165 cm i waga wahała się 55-60kg) natomiast ostatnio przytyłam 20 kg w miesiąc.
Nie jadłam inaczej, spożywałam te same posiłki i około 1800kcal dziennie.

Więc zrobiłam głupotę by zobaczyć co się stanie, a mianowicie przez 2 tygodnie jadłam tylko 100-150kcal dziennie.
Przytyłam kolejne kg.
Nie wiem do jakiego lekarza iść, bo ewidentnie coś jest nie tak.

Proszę o pomoc, dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

20 kg plus 10 kg, które przybyły po spożywaniu do 150 kcal przez 2 tygodnie. Razem 30 kg...

Nie wiem do jakiego lekarza pójść. Mieszkam w małej miejscowości gdzie jest tylko lekarz rodzinny. Nie mam pojęcia jakiego lekarza szukać.

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim zrób podstawowe badania + tsh, ft3, ft4 - do tego wystarczy lekarz rodzinny. :) Pode wszystkim po zrobieniu wyników zobaczysz czy nie trzeba skonsultować się z endokrynologiem - takie przybieranie na wadze może być oznaką niedoczynności tarczycy i trzeba się zabrać szybko za leczenie, bo kilogramy będą przybywać niestety. Ja sama przytyłam ponad 20 kg właśnie przez tarczycę. :)

Odnośnik do komentarza
Gość Jagoda1999

Prawdopodobnie Pani metabolizm znacznie się obniżył, kiedy ograniczyła Pani kaloryczność do max.150 kcal dziennie. W porównaniu z wcześniejszym czasem,był to szok dla organizmu. Zamiast wykorzystywać tkankę tłuszczową i spalać ja,organizm zadbał, by odkladala się ona dodatkowo,gdy zabezpieczal się przed niedoborem pożywienia. Jednak warto sprawdzić to u lekarza :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...