Forum Żywienie i fitness

Tycie bez jedzenia.

~Anka045

~Anka045

Nigdy wcześniej nie miałam problemów z wagą (165 cm i waga wahała się 55-60kg) natomiast ostatnio przytyłam 20 kg w miesiąc.
Nie jadłam inaczej, spożywałam te same posiłki i około 1800kcal dziennie.

Więc zrobiłam głupotę by zobaczyć co się stanie, a mianowicie przez 2 tygodnie jadłam tylko 100-150kcal dziennie.
Przytyłam kolejne kg.
Nie wiem do jakiego lekarza iść, bo ewidentnie coś jest nie tak.

Proszę o pomoc, dziękuję.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

~Pataty

~Pataty

20? o_O Jeśli to zero nie "wpadło", to pędź do lekarza! To nie jest takie sobie przytycie...

~Anka045

~Anka045

Dziękuję za odpowiedź.

20 kg plus 10 kg, które przybyły po spożywaniu do 150 kcal przez 2 tygodnie. Razem 30 kg...

Nie wiem do jakiego lekarza pójść. Mieszkam w małej miejscowości gdzie jest tylko lekarz rodzinny. Nie mam pojęcia jakiego lekarza szukać.

~Kaśka91

~Kaśka91

Przede wszystkim zrób podstawowe badania + tsh, ft3, ft4 - do tego wystarczy lekarz rodzinny. :) Pode wszystkim po zrobieniu wyników zobaczysz czy nie trzeba skonsultować się z endokrynologiem - takie przybieranie na wadze może być oznaką niedoczynności tarczycy i trzeba się zabrać szybko za leczenie, bo kilogramy będą przybywać niestety. Ja sama przytyłam ponad 20 kg właśnie przez tarczycę. :)

~Jagoda1999

~Jagoda1999

Prawdopodobnie Pani metabolizm znacznie się obniżył, kiedy ograniczyła Pani kaloryczność do max.150 kcal dziennie. W porównaniu z wcześniejszym czasem,był to szok dla organizmu. Zamiast wykorzystywać tkankę tłuszczową i spalać ja,organizm zadbał, by odkladala się ona dodatkowo,gdy zabezpieczal się przed niedoborem pożywienia. Jednak warto sprawdzić to u lekarza :)