Skocz do zawartości
Forum

Bulimia bez wymiotów?


Gość Anake

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem zdrową (?) osobą o BMI 20, nie tak dawno wyszłam z zaburzeń odżywiania, ale mam pewne wątpliwości.
Temat właściwy - co jakiś czas zdarzają mi się napady obżarstwa i nie są to takie znowu małe grzeszki. Potrafię przygryzać parówkę do ciasta, wyjadać miód ze słoika, nawet kiedy już czuję że pękam, wystarczy że weźmie mnie ochota i kolejna porcja jedzenie pochłonięta. Po wszystkim mogłabym bez trudu zwymiotować, bo to całe jedzenie mnie rozsadza Nie wywołuję jednak wymiotów, nie biorę tabletek. Po prostu akceptuję sytuację, potem znów chudnę aż napad się powtórzy i koło się zamyka.
Jak powinnam zatem postąpić? Czy można tu nawiązać do bulimii?
Dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Jeśli później stosujesz głodówki to może to być bulimia, bo masz typowe napady na jedzenie. Bulimia z tego co wiem może mieć typ przeczyszczający i nieprzeczyszczający (np. w postaci ćwiczeń fizycznych - czyli to co ma na celu pozbycie się kalorii po napadzie). Jeszcze tylko pytanie jak często zdarzają Ci się napady na jedzenie? Istnieje w rozpoznaniach również coś takiego jak bulimia atypowa. Co prawda nie jestem lekarzem, więc nie mnie jest diagnozować, ale wnioskuję z Twojego opisu. Tym bardziej tak jak napisałaś, że już wcześniej miałaś problemy z zaburzeniami odżywiania. Może pomyśl o pójściu do lekarza lub terapeuty. Sama walczę z zaburzeniami odżywiania i wiem jak wieloletnia potrafi być ta walka.
Trzymam za Ciebie bardzo mocno kciuki żeby Ci się udało ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...