Skocz do zawartości
Forum

Jak skończyć z obsesją na punkcie kalorii?


Gość JakaTaka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Chyba nie jestem jedyną osobą z podobnym problemem - obsesja na punkcie kalorii. Jak z tym skończyć i jeść "na oko"? Jakoś nie potrafię przyjąć do wiadomości, że trochę więcej mi nie zaszkodzi, biegam od wagi do kalkulatora i ostatnio trochę przeraziło mnie to "aptekarskie" podejście. Obiło mi się o uszy pojęcie ortoreksji, nie chciałabym w ten sposób skończyć...
Dziękuję!

Odnośnik do komentarza

Mi bardzo pomogło tłumaczenie sobie, że "kaloria kalorii nie równa". A mianowicie chodzi tutaj o to, że gdy zjesz 100kcal jabłka a 100kcal batonika nie będzie to równoznaczne ze sobą. W tym znaczeniu chodzi przecież o wartości odżywcze jakie dostarczasz do organizmu i to jakie ma to później "zastosowanie" dla ciała. Kolejną rzeczą, która pomagała mi by przestać patrzeć na kalorie było tłumaczenie sobie, że przecież większość ludzi nie patrzy na kalorie, a jednak są szczupli, mają bardzo ładne sylwetki i zadbane ciała. Obserwowałam osoby z najbliższego otoczenia i jaką ilość danego posiłku jedzą by postarać to zastosować na sobie. Wiem, że na każdego co innego działa, ale może akurat, że Tobie w jakiś sposób to się przyda. Co prawda ja borykam się z zaburzeniami odżywiania i dlatego tak kalorie są dla mnie istotne, ale myślę, że w tym temacie to jest nie istotne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...