Skocz do zawartości
Forum

Wymioty po jedzeniu


Gość m...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak często wymiotujesz i czy masz napady objadania się? Jeśli mogę spytać jaką masz wagę i przy jakim wzroście?
Myślę, że powinnaś porozmawiać o tym z kimś ze swojego otoczenia. Jeśli masz jakąś dobrą przyjaciółkę, albo najlepiej mama, tata, rodzeństwo.
Taka rozmowa na pewno nie będzie dla Ciebie łatwa, będzie budziła w Tobie wiele strachu i wątpliwości. Osoba/ osoby, którym to powiesz mogą mieć różną reakcję, ale sama sobie możesz z tym nie poradzić. To jest za bardzo poważny problem by dać sobie z tym radę. Pamiętaj, że nim dalej będziesz z tym sama tym będzie Ci ciężej. Ja jak nie wiedziałam jak powiedzieć rodzicom o bulimii napisałam do nich list, bo nie byłam w stanie z nimi o tym porozmawiać w cztery oczy. Bałam się także ich reakcji. W liście wszystko wytłumaczyłam, opisałam jak się czuję, jak to wszystko wygląda, że potrzebuję od nich pomocy i nawet napisałam o tym strachu przed ich reakcją. Gotowy list schowałam mamie do torebki, a jak wyszła do pracy napisałam do niej sms-a, że ma coś w torebce ode mnie.
Jeśli będą Ci przychodziły do głowy myśli, że to nie ten moment czy, że nie chcesz nikogo martwić to źle myślisz. Bo odpowiedniego momentu nigdy nie będzie na taką rozmowę i nim szybciej tym lepiej. A jeśli chodzi o zamartwianie to najbliżsi kochają Ciebie ponad wszystko i najważniejsze jest dla nich Twoje zdrowie i życie.
Głodówki+wymioty bardzo osłabiają organizm. Niestety po dłuższym okresie pojawia się coraz więcej skutków ubocznych takiego postępowania. Na przykład zaczynają wypadać włosy, łamać się paznokcie, blada cera, psuć się zęby, pojawiać się omdlenia, problemy z koncentracją, problemy z miesiączką a nawet jej zanik oraz wiele wiele innych.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...