Skocz do zawartości
Forum

Utrzymywanie dobrej wagi


Gość Gosciowa1434657

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Gosciowa1434657

Witam!
Jestem 14-latką, mam ok. 158 cm wzrostu, ważę 49 - 50 kg. Chciałabym dowiedzieć się, czy jest to prawidłowa waga, a jeśli tak, to poprosić o wskazówki co do utrzymania jej. Nie jestem szczególnie aktywna, codziennie chodzę na 25 minutowy spacer, ćwiczę raz na jakiś czas. Szczególnie interesuje mnie:
- ile kalorii powinnam spożywać?
- jak często i w jakich ilościach mogę spożywać słodycze?
- czy mogę pić czerwoną herbatę?
Bardzo proszę o rady!

Odnośnik do komentarza

Hej, Twoja waga jest jak najbardziej w normie :) W utrzymywaniu zdrowego trybu życia warto pamiętać, aby być aktywnym fizycznie 5-6 dni w tygodniu, przez przynajmniej 30 minut. Spacer jest ok. Herbata ogólnie zawiera dużo kofeiny, więc najlepiej pij jeszcze wodę i soki warzywne. Słodyczy możliwie unikaj, na pewno spożywanie codziennie, czy kilka razy w tygodniu to przesada. Jeśli już jesz coś słodkiego to wybieraj domowe wypieki (wiesz wtedy, że są zrobione z dobrych składników a nie są naszpikowane chemią) czy też czekoladę (im więcej procent zawartości kakao tym lepiej). Zamiast słodyczy możesz też sięgnąć po orzechy laskowe, migdały, włoskie z rodzynkami czy wiórkami kokosowymi (ale nie za dużo, bo są ciężkostrawne). Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...