Skocz do zawartości
Forum

Prawie nic mi nie smakuje


Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat 177 cm i ok 70 kg (nie wiem ile dokładnie - waga się zespuła). Mój problem tkwi w moim menu. Jest naprawdę mało potraw które mi smakują ( ale wystarczająco aby jeść codziennie co innego). Nie jem głównie warzyw, mięs innych niż drobiowe, ryb, wędlin. Chciałbym jeść normalnie jak wszyscy, ale jak już przełamuje się to zazwyczaj wypluwam - tak jest w domu. Kiedyś na wycieczce szkolnej spróbowałem kotleta mielonego zjadłem pół, nie smakował mi, ale nie wyplułem. Czy wpływ na to ma atmosfera w domu? Nie czuję się tu komfortowo w pełni. Podsumowując: czy stres ma wpływ na to że nie jem jak wszyscy? Co powinienem zrobić? Przyzwyczaić się czy prubować i prubować może coś mi zasmakuje?

Odnośnik do komentarza

Długotrwały stres wpływa bardzo negatywnie na organizm, więc jak najbardziej Twoja przypadłość może być wynikiem stresu. Porozmawiaj z rodzicami o atmosferze w domu, jeśli się wstydzisz lub krępujesz otwartej rozmowy spróbuj napisać list. Taka rozmowa może wiele zmienić, być może Twoja rodzina nie zdaje sobie z tego sprawy, jak wpływają na Twoje samopoczucie.
Jeśli chodzi o samo wypluwanie to spróbuj się przekonać do smaków, szukaj nowych i eksperymentuj tak by znaleźć jak najwięcej takich, które będą Ci smakować.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...