Skocz do zawartości
Forum

Jakie postępy można osiągnąć w wyniku treningu na rowerku?


Gość l...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 17 lat, 170cm wzrostu, ważę 62kg. Chciałabym zrzucić parę zbędnych kilogramów. Od tygodnia codziennie jeżdżę na rowerku stacjonarnym. Jest to trening na około 20 km przez przy dosyć szybkiej jeździe (zajmuje mi to jakieś 45min). Moje pytanie jest następujące: ile jestem w stanie schudnąć i w jakim czasie, jeżdżąc w takim trybie jak obecnie jakieś 5 razy w tygodniu? Jednocześnie nie mogę sobie pozwolić na dietę, wyszukane składniki pożywienia itd. Bardzo proszę o cenne wskazówki i rady

Odnośnik do komentarza

Witam,
Ciężko stwierdzić dokładnie ile kilogramów schudniesz przy takim treningu, ponieważ na to ma wpływ wiele czynników. Na pewno waga spadnie.
Przy jeździe na rowerku stacjonarnym bardzo ważny jest odpowiedni puls podczas treningu. Aby wyznaczyć odpowiedni przedział tętna przy, którym zachodzi największe spalanie tkanki tłuszczowej musimy skorzystać z kilku wzorów. Przede wszystkim powinnaś zmierzyć swoje tętno spoczynkowe, najlepiej rano zanim wstaniesz z łóżka. Następnie dokonać prostych wyliczeń:
170 - wiek= Tętno maksymalne ( wzór Bauma)
Następnie ze wzoru Vitazki:
Tętno maksymalne - 70= rezerwa tętna
(70% z rezerwy tętna + tętno spoczynkowe)-15 = dolna granica widełek.
(70% z rezerwy tętna+tętno spoczynkowe) - 10 = górna granica widełek.

Pokazując to na Twoim przykładzie:
170 -17= 153 - Twoje maksymalne tętno
Załóżmy, że Twoje tętno spoczynkowe wynosi 70.
153-70 = 83 - Twoja rezerwa tętna
(70%*83+70)-15 = 113 - dolna granica
(70%*83+70)- 10 = 118,1 - górna granica
W twoim przypadku najlepsze spalanie tkanki tłuszczowej osiągniesz przy tętnie w zakresie 113-118 uderzeń serca na minutę. Nie oznacza to jednak, że musisz dążyć do tego za wszelką cenę. Jeśli poczujesz się słabo lub kompletnie nie będziesz miała siły zwolnij i uspokój serce. Twoja kondycja z każdym treningiem będzie co raz lepsza.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...