Skocz do zawartości
Forum

Problemy ze zdrowym odżywianiem u 15-latki


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 15 lat, wazę 43 kg przy wzroście 158 cm i mam problemy ze zdrowym odżywianiem. Od 4 miesięcy skrupulatnie odliczam kalorie, unikam słodyczy, cwiczę 5-6 razy w tygodniu po ok 1 godzinie, do 1,5 godziny. Przez ostatnie 3 tygodnie jem dziennie po 1200 kcal, w weekendy pozwalam sobie na więcej - ok. 2500 kcal, w tym spalam na rowerku domowym 1000 kcal. Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Na ile mogę sobie podczas nich pozwolić, aby nie dopadł mnie efekt jojo, aby nie przytyć?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Spokojnie, jeśli jesteś aktywna to nawet jeśli w święta zjesz więcej to nic się nie stanie. Nie da się precyzyjnie określić ile możesz zjeść i czego. Nikt Ci nie powie, że jak zjesz kawałek karpia, łyżkę sałatki jarzynowej i na deser 2 kawałki ciasta to nie przytyjesz... W święta ważne jest to by zachować umiar. Nie rzucać się na jedzenie, tylko wszystkiego po trochu spróbować, tak by od stołu odejść z lekkim niedosytem.
Ostrożnie podchodź do ciast, w zależności od tego z jakich składników są zrobione mogą być naprawdę kaloryczne. Nie oznacza to, że nie możesz ich jeść, jeden kawałek sernika czy 2-3 pierniczki nie spowodują, że nagle przytyjesz. Jeśli chodzi o inne potrawy to lepiej wybierać te chudsze, pieczone a nie smażone. Do picia polecam kompot z suszu, a jeżeli go nie lubisz to wypróbuj zieloną lub czerwoną herbatę.
Pomimo świąt staraj się jeść regularnie, nie pomijaj żadnego posiłku i nie podjadaj pomiędzy nimi. Jeżeli do tego będziesz nadal ćwiczyć i być aktywna to nie powinnaś przytyć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...