Skocz do zawartości
Forum

Domowa dieta i ćwiczenia na szczupłą sylwetkę


Gość supply

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, ważę 58 kg przy wzroście 165. Mam problem z boczkami i brzuchem, więc zaczęłam szukać różnych diet w internecie. Stworzyłam własną: -codzienne ćwiczenia ( rowerek 5 min, brzuszki 20 powtórzeń,20 powtórzeń ćwiczenia z akrobatycznej 6 Weidera - całość powtarzam od 4-5 razy, zajmuje mi to ok. 45 min.) -ograniczenie słodyczy, napoi gazowanych, jedzenie 4-5 posiłków dziennie Chciałabym pochwalić się płaskim brzuszkiem na plaży. Czy to możliwe przy takiej diecie? A może lepszym rozwiązaniem jest dobranie innej diety? Proszę o pomoc i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Twoja waga jest prawidłowa więc nie musisz się odchudzać. Moim zdaniem powinnaś wprowadzić do treningu również ćwiczenia na inne partię ciała tak aby proporcjonalnie wyglądała Twoja sylwetka. dodatkowo radzę zaczynać ćwiczenia od rozgrzewki. Poświęć jej 15 minut, na koniec treningu rób ćwiczenia rozciągające. Twoja dieta wydaje się być odpowiednia. spożywaj 3 razy dziennie warzywa i owoce, zawierają one cenne minerały i witaminy a także dostarczają nam energii do dalszych działań.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam problem bardzo dla mnie istotny, jestem szczupła ale mam duży brzuch i tyłek. Mam 14 lat, waże ok.64kg i mam 160 cm wzrostu. Nie jadam śniadań, dopiero o 10.30 jem drożdżówke, na obiad jadam ziemniaki z mięsem i sałatką lub jakieś inne posiłki (zależy co jest) i na kolację jogurt smakowy lub kanapkę z szynką i ketchupem. Do tego lubię słodycze. Niewiem dlaczego mam taki duży brzuch, to jest dla mnie krępującę... Proszę o pomoc i z góry dziękuję ;)

Odnośnik do komentarza

Duży brzuch jest za pewne wynikiem zlej diety i małej ilości aktywności fizycznej. Po pierwsze zawsze jedz śniadania, ponieważ pobudzają one nasz metabolizm do szybszej pracy. Nawet jeśli nie jesteś głodna to warto zjeść choćby jogurt albo jakiś owoc. Drożdżówkę radziłabym również zamienić ja np banana albo pomarańczę.Na kolację polecam jeść np sałatkę z pomidora z sałatą albo chudy twarożek ze szczypiorkiem. Staraj się nie podjadać między posiłkami, a jeśli naprawdę nie możesz wytrzymać to zamiast czegoś słodkiego sięgnij np po marchewkę.
Piszesz, że lubisz słodycze, niestety są to boby kaloryczne. Najlepiej by było abyś zrezygnowała z nich, ale jeśli nie możesz to przynajmniej ogranicz do minimum.
Postaraj się również ćwiczyć i być jak najbardziej aktywna. Poświęć godzinę czasu na ćwiczenia lub długi spacer w szybkim tempie. Możesz zapisać się również na jakieś sportowe zajęcia pozalekcyjne np sks czy pływanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...