Skocz do zawartości
Forum

Nabranie wagi w okresie świąt


Gość Talkaax3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imie Natalia... Mam 14 lat jestem w 1 gim... Mam taki problem.. Przez te święta zrobiłam sie gruba ...;( No i chce schudnąć.. Mam wage 57 kg a wzrost 155... Wiem To jest nadwaga ... Potrzebuje paru ćwiczeń i co zjeść ... W śniadanie , obiad i kolacja .;)

Odnośnik do komentarza

Twoja obecna waga rzeczywiście jest trochę zbyt wysoka, ale nie jest to duża nadwaga. Musisz schudnąć 3-4 kg. W czasie świąt trudno jest nam zapanować nad pokusami kiedy stoły uginają się od pyszności i samych smakowitych rzeczy. Dlatego też zdarza się nam wtedy przybrać kilka kilogramów. Jedank jeśli po świętach wrócimy do normalnego, aktywnego trybu życia wtedy nasza waga powinna wrócić do normy.
Po świętach zacznij odżywiać się racjonalnie. Jedz 4-5 posiłków co 3-4 godziny. Ostatni staraj się jeść na 3 godziny przed snem. Nie podjadaj między posiłkami, po to jesz co 3 godziny aby nie czuć głodu. porcje powinny być mniejsze, tak aby się nie przejadać. Jedz w spokoju i nie spiesz się. Unikaj jedzenia ciast, słodyczy, fast foodów, chipsów i innych niezdrowych rzeczy. Zrezygnuj z picia napoi gazowanych typu pepsi czy cola bo zawierają one dużo cukru i są bardzo kaloryczne. Staraj się unikać bardzo tłustych potraw oraz smalcu i słoniny. Jedz dużo warzyw i owoców są one bogatym źródłem witamin i zw mineralnych. Pij czerwoną herbatę, wodę mineralną, lekkie napary herbat niesłodzonych.
Dodatkowo możesz zacząć ćwiczyć. Ćwicz przez 30 minut dziennie w domu lub uprawiając jakiś sport. Możesz zapisać się na jakiś sks w szkole lub na aerobik bądź basen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...