Skocz do zawartości
Forum

Dieta dla 14-latki


Gość linekx33

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Nie bo nie

czyli biegasz jakiś miesiąc bo wakacje zaczeły się jakoś pod sam koniec czerwca? Poczekaj. po za tym postaraj się treraz wydłuzyć czas biegania np do 40 minut. Tak by organizm cały czas miał jakieś wyzwanie

Odnośnik do komentarza
Gość Karolina31010

Mam 14 lat i ważę 62 kg przy wzroście 154cm chcę schudnąć do Maja tak około 12 kg. Ćwiczę prawię cały czas, biegam, jeżdzę na rowerze, gram w kosz, siatkę i wgl. Nie jestem na nic chora ani nic, ale bardzo przeszkadza mi to że jestem grubsza niż inni i boje się że będą się ze mnie śmiać. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Odnośnik do komentarza

Skoro tyle ćwiczysz to gdzieś indziej problem tkwi. Musisz napisać co jesz, bo byc może pomimo dużej aktywności jesz za dużo, organizm nie spala wszystkiego i odkłada sobie zapas w postaci tkanki tłuszczowej - która nie jest pożądana.
Może wystarczy ograniczyć tylko wielkość porcji oraz spróbować ograniczyć podjadanie i słodycze.
Spróbuj spróbować przestać słodzić herbatę i pić słodkich napojów, do tego unikaj słodyczy, chipsów, fast foodów i zobacz czy Ci waga drgnie. Moim zdaniem powinno się wtedy coś ruszyć, przynajmniej minimalnie:)

Odnośnik do komentarza

Jem normalnie. Nie mam wyznaczonych przerw ani nic, po prostu jem wtedy gdy jestem głodna, ale tak głodna że to czuję. Ćwiczę codziennie ćwiczenia z internetu, np z Ewą chodakowską treningi 6 min. Ćwiczę gdzieś tak od 10 miesięcy i nic. Od 2 miesięcy nie jem słodkiego.

Odnośnik do komentarza

No nie tylko te 6 minut ale również na w-f czyli 2 razy w tygodniu po 2 lekcje i jak wróce do domu to pod wieczór zawsze jade na przejażdżkę rowerem, trwa to mniej więcej 30 min. Jadam tak około 6 posiłków, ale nie liczę ile czasu między nimi upłynęło, oczywiście są to małe porcje ( przynajmniej staram się tak jeść od 3 miesięcy)

Odnośnik do komentarza

witam mam 14 lat i jestem gruba ważę 54 kg i nie wiem jak schudnąć probowałam już wszystkiego diety ćwiczeń i nic nie pomogło jak byłam gróba tak dalej jestem... nie no przepraszam jak leżałam miesiąc czasu w szpitalu to schudłąm 5 kg ale dla mnie to i tak za mało na dzień dzisiejszy jem tylko dwa posiłki dziennie... PROSZĘ POMUSZCIĘ MI ja nie chcem być do końca życia gruba POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!
:( :( :(

Odnośnik do komentarza

Witam,
Aktywność fizyczna stanowi 30% sukcesu w walce o wymarzoną sylwetkę, pozostałe 70% to prawidłowo zbilansowana dieta. Bardzo się cieszę że dba Pani o aktywność fizyczną jednak należy tez zwrócić uwagę na to co Pani zjada. Posiłki powinny być jedzone regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach 2,5-3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać 3-4h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie. Należy unikać potraw smażonych i tłustych oraz żywności typu fast food. Unikamy również cukru, słodyczy a także żywności silnie przetworzonej typu instant, parówki, pasztety itp Należy czytać etykiety. Zawsze należy zwracać uwagę nie tylko na wartość kaloryczną, ale także na zawartość tłuszczów nasyconych, cukrów i sprawdzać, czy produkt zawiera mało sodu.
Aby zgubić zbędne kilogramy należy dostarczyć nieco mniej kcal niż wskazuje na to Pani czynna przemiana materii. Jeżeli potrzebowałaby Pani pomocy w ułożeniu odpowiedniej diety zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...