Skocz do zawartości
Forum

Pilates na płaski brzuch


Gość martuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam 13 lat,ok.163 wzrostu i ważę ok.55 kilogramów.Nie mam nadwagi ale mam kompleksy z powodu mojej figury.W porównaniu z chudymi nogami mój brzuch jest ogroomny.Jakie ćwiczenia pomogą mi w spłaszczeniu brzucha?W wakacje jadę na obóz,gdzie jedzie też chłopak który b.mi sie podoba więc chcialabym wyglądać atrakcyjnie w bikini. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Pilates to trudna odmiana fitnessu czasami całe miesiące zajmuje nauczenie się samego sposobu napinania mięśni. przedstawię Ci 3 ćwiczenia, które pomogą ci wyrzeźbić kłopotliwe części ciała.

1. Połóż się na brzuchu na płaskim podłożu, wyciągnij ręce wzdłuż ciała. Podnieś górną część ciała mocno odchylając głowę do tyłu, nie podpieraj się rękoma. Staraj się odchylić jak najmocniej potrafimy. Pozostań w tej pozie ok. 2 min. pamiętając o oddechu. Ćwiczenie powtórz 10-15 razy.
2.Połóż się na plecach, nogi wyprostowane. Ręce wyprostowane nad głową, barki trzymaj luźno. Cały czas leżąc powoli podnoś ręce w kierunku sufitu, powoli weź oddech. Przy wydechu zwiń się do przodu odrywając kręgosłup od maty. Trzymaj brzuch napięty. Wdychając powietrze ponownie rozciągnij się maksymalnie w kierunku swoich nóg. Trzymaj nogi możliwie prosto jak się da. Wydychając powietrze powoli opuść się do pozycji startowej. Powtarzaj 5-10 razy w zależności od swojej kondycji.
3. Do tego ćwiczenia będzie ci potrzebne kanapa albo jakieś krzesło. Odwróć się tyłem do kanapy i połóż ręce za siebie na siedzisko, nogi zgięte w kolanach pod kątem 90 stopniu. Unoś pupę do góry, napinając przy tym mięśnie brzucha, wytrzymujemy i wydech. Powtarzamy jak zwykle 10-15 razy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...