Skocz do zawartości
Forum

Dieta na brzuch


Gość kasiulskas

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kasiulskas

Mam 19 lat, 168cm wzrostu i waze 71kg, duzo sie ruszam cwicze sztuki walki a i tak czuje sie gruba i brzytka, nie potrafie pozbyc sie brzucha, co mam zrobic w tej sytuacji??
Nigdy sie nie spotkalam z twierdzeniem ze "jestem gruba" ani nic takiego tylko ja po prostu sama to widze!!
Chcialabym sie odchudzic a szczegolnie partie brzucha co zrobic jesli cwiczenia malo pomagaja a chce sie schudnac?Czy jest na to jakas fjna dieta?

Odnośnik do komentarza

Witam, Mam 25 lat ważę 60kg przy wzrości 170cm, mam szczupłą sylwetkę (chude nogi, wąskie biodra, mała pupa, biust miseczka B) za wyjątkiem brzucha w pasie mam około 82 cm! Jeśli tyję to tylko w brzuchu. Nigdy nie stosowałam żadnych diet odchudzających poza krótkimi oczyszczającymi. W mojej rodzinie nie wystepują problemy z nadwagą. Niestety jem nieregularnie jestem tego świadoma. Ale unikam potraw bardzo tłustych, napojów gazowanych czy słodzonych. Nie objadam sie słodyczmi. Jak już jem ciepły posiłek to staram się żeby był bogaty w warzywa, chude mięso, błonnik. W wieku 15 lat usunięto mi woreczek żółciowy dlatego z przyzwyczjenia staram sie unikać potraw ciężkostrawnych. Zdara mi się wypijać za mało płynów w ciągu dnia. Sporadycznie uprawiam sport. (czasem basen, aerobik). Starałam się ćwiczyć brzuszki ale nie widziałam efektów (moze za krótko ćwiczyłam?) Jednak nie prowadzę siedzącego trybu życia - raczej żyję w pośpiechu. Jeszcze nie rodziłam dziecka. Brzuch jest moją udręką. Proszę o jakieś wskazówki jak się go pozbyć. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

i poczujesz ból w plecach... Nie wolno od razu zaczynać od 200 brzuszków bo uszkodzisz sobie kręgosłup. Najpierw zacznij się rozciągać i rozgrzewać potem systematycznie zaczynaj zwiększać ilość ćwiczeń. Np przez pierwszy tydzień rób 10 brzuszków rano i 10 wieczorem. Potem rób po 20 i wieczorem. I tak dalej. Pamiętaj o rozgrzewce aby nie nabawić się naciągnięć mięśni i innych bolesnych kontuzji

Odnośnik do komentarza

Jeżeli głównym Twoim problem jest tkanka tłuszczowa, która odkłada się szczególnie na brzuchu najprawdopodobniej masz figurę typu jabłko. W takim typie budowy tłuszcz odkłada się głównie na brzuchu. Jest kilka sposobów na pozbycie się niechcianego brzuszka. po pierwsze dieta. Musisz jeść lekkie i mało tłuste potrawy. Zamiast chleba pszennego lepiej spożywaj pieczywo pełnoziarniste, które spowolni przyswajanie tłuszczy i na dłużej pozostawi uczucie sytości. Jedz dużo ryb, i chudego mięsa. 1-2 razy w ciągu tygodnia jedz orzechy lub pestki dyni.
Oprócz diety zacznij ćwiczyć mięśnie brzucha. Mięśnie te nazywane są mięśniami prawdy, gdyż tylko systematyczne ćwiczenia są wstanie wyrzeźbić je. Rób brzuszki, skrętoskłony, kręć hula hopem. więcej ćwiczeń znajdziesz na stronce:
Dieta na brzuch

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...