Skocz do zawartości
Forum

Jak schudnąć przy dużym apetycie?


Gość linaa

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 16 lat. Chodzę do ostatniej klasy gimnazjum, niedawno miałam testy.
Ważę 69 kg przy wzroście 164 cm.
Nie czuję się z tym dobrze zwłaszcza, że już niedługo wakacje.
Kocham jeść.
Słodycze to moja słabość [przed testami aby się odstresować jadłam czekoladę].
To co jem przeważnie wybiera mi mama [smażone potrawy, białe pieczywo itd]
Rano jem płatki na mleku, w szkole serek wiejski light^^ oraz kanapkę, następnie obiad składający się z zupy [np pomidorowa z dodatkiem śmietany] oraz kotlecik lub krokiecik etc.
na kolację owoc.
2 razy w tygodniu chodzę na aerobik, WF 3 lekcje w tygodniu. Staram wychodzić na rower bądź rolki. Dodatkowo mam niedoczynność tarczycy oraz lekkie zapalenie śluzówki żołądka.
Co mam zrobić, żeby się sobie podobać i nie głodować?
Na jesieni ważyłam 65 kg ale wolałabym aby moja waga spadła przynajmniej do 63 kg.
CO ZROBIĆ?! :(

Odnośnik do komentarza

Jeśli Twoja mama nie zmieni sposobu przyrządzania potraw będzie Ci ciężko cokolwiek zrzucić. Przy niedoczynności tarczycy będzie to jeszcze trudniejsze. Poproś mamę aby zmieniła sposób gotowania i nakładała Ci mniejsze porcje. Staraj się jeść 3-4 posiłki dziennie mniej więcej co 3-4 godziny. Kolację jedz na 3 godziny przed snem. Unikaj słodyczy niestety są one bardzo kaloryczne. Tak samo jest z fast foodami i napojami typu cola czy pepsi. Zamiast nich jedz warzywa i owoce oraz pij zieloną bądź czerwoną herbatę lub wodę mineralną.
Dodatkowo zacznij uprawiać jakiś sport lub ćwiczyć w domu. Aktywność fizyczna w Twoim przypadku będzie najlepszym wyjściem. Ćwicz w domu codziennie po 30 minut. Ćwiczenia wykonuj takie jak na rozgrzewce na wf: pajacyki, skip A i skip B, brzuszki, skłony, nożyce. Ważne byś ćwiczyła przez 30 minut.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...