Skocz do zawartości
Forum

Tłuszczyk pod pachami


Gość MojaMoja

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 15 lat, przy wzroście 169 ważę 73, 74 kg. Wyglądam strasznie grubo, z resztą jestem uświadamiana o tym codziennie w szkole.. DO tego mam jeszcze dość duże uda. Jaką dietę stosować, aby zrzucić 10 kg.? Już próbowałam, ale zawsze był powrót do początkowej wagi.. Nie mam pojęcia jak to zrobić. Może poleci mi Pan/Pani jakieś ćwiczenia + dieta mała?
A druga rzecz, to pod pachami mam taki tłuszczyk zebrany, niektórzy mówili mi, że są to efekty noszenia za małego biustonosza.. da się coś z tym jeszcze zrobić, czy nie za bardzo.?
Jak tak, to w jaki sposób.?
Z góry dziękuję za odpowiedź i poświęcony czas :).

Odnośnik do komentarza

Spróbuj chodzić regularnie na basen. Wzmocnisz ramiona i może uda się pozbyć tego tłuszczyku spod pach. 10 kg powinnas zrzucac jakieś trzy miesiące. Musisz zdrowo, regularnie się odżywiac, anjlepiej lekkostrawnie. Poza tym oprócz basenu uprawiaj też inne sporty, ćwicz jak najwięcej.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Co do Twojej wagi to niestety masz nadwagę. Nie jest ona strasznie duża ale jednak. Powinnaś schudnąć jakieś 4-6 kg. Dziennie powinnaś spożywać ok 2000 kcal. Staraj się jeść mniej a częściej, porcje nie mogą być duże, posiłki powinny być lekkostrawne i proste. Unikaj jedzenia smażonych potraw, wybieraj te gotowane na parze, czy pieczone w folii. Staraj się jest owoce i warzywa tak by były w 2-3 posiłkach. Nie jedz słodyczy i fast foodów. Zastąp je zdrowymi przekąskami w postaci sałatek, jogurtów czy suszonych owoców. Zamiast białego, pszennego pieczywa spożywaj ciemne i pelnozianiste wypieki, możesz jeść chleb chrupki, bułki grahamki czy chleb razowy. Do swojego planu dnia wprowadź codzienną dawkę ćwiczeń. Trening powinien trwać oko 30 - 40 minut. Intensywność i długość treningu wydłużaj stopniowo tak by nadmiernie nie nadwyrężyć organizmu i nie nabawić się kontuzji. Możesz biegać codziennie lub uprawiać marszobiegi. Jeżeli bardzo szybko łapiesz zadyszkę to zacznij od marszobiegów. Przez pierwszy tydzień fazy szybkiego marszy przerywaj 3-5 sek biegu, sukcesywnie gdy Twoja kondycja będzie się poprawiać to wydłużaj okres biegu tak by w ostatecznym rezultacie biegać jak najdłużej i i wyeliminować etap marszu.
Co do tłuszczyku pod pachami, to rzeczywiście dosyć często się zdarza, że jest to wynikiem zbyt małego biustonosza. Jeśli mieszkasz w dużym mieście to radzę się udać do bradfiterki w celu dobrania odpowiedniego stanika. Jeżeli mieszkasz w małej miejscowości to w internecie jest dużo poradników jak dopasować do siebie odpowiedni biustonosz. Oprócz zmiany biustonosza pomoże ci robienie skłonów do boku i skrętoskłonów a także basen.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...