Skocz do zawartości
Forum

Zrzucenie wagi przy niskiej aktywności fizycznej


Gość LUSI-20

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 20 lat, 165cm wzrostu i 78kg wagi. Mój aktywny tryb życia oceniam na niski. Jedynie ćwiczę na wf w szkole ale to nic nie daję a najgorsze jest to, że niedługo kończę szkołe. Nie mam silnej woli co do odchudzania. Wiele razy próbowałam i gdy nic nie wychodziło jadłam normalnie. Ostatnio nawet nie mam czasu na jakiekolwiek ćwiczenia. Rano nic nie jem, ponieważ gdy coś zjem później źle się czuję. W szkole nie zawsze jest czas by coś zjeść. Obiady staram się jeść normalnie.. a kolacje niezawsze jadam. Często mam spadek cukru i jem słodycze. Chociałabym zacząć ćwiczyć i zdrowo się odżywiać ale nie mam kiedy. Ciągle tylko nauka albo śpie.. Nie umiem się zmotywować. Chciałabym dowiedzieć się jakie ćwiczenia byłby najlepsze, czy jazda na rowerze oraz skakanka coś dadzą ? I jaką diete stosować, co zrobić by przestać jeść słodycze ? Niedługo matura więc pewnie trochę stresu się szykuje, może wtedy nie będę tyle jeść. Chciałabym ważyć ok 58kg.. także wiem, że czeka mnie ciężka praca by schudnąć te 20kg. Nie oczekuję diety cud, w której zrzuce wszystko w miesiąc ale chciałabym chociaż żeby było widać jakieś efekty już w lipcu. Boje się, że dostanę większe roztępy niż mam, bo liczę na to, że dzięki ćwiczenią zniknie chociaż celulit. Z góry dziękuje za szybką odpowiedz i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Na pewno potrzeba Ci silnej motywacji. Moim zdaniem, jeśli teraz masz maturę to nie powinnaś się odchudzac ani poświęcać dużo czasu na ćwiczenia. Póki co skup się na nauce. Natomiast po maturze masz kilka miesięcy zupełnego luzu i wtedy weź się za siebie. W wakacje masz czas na spożywanie regularnych posiłków oraz przyrządzanie sobie zdrowych potraw. Nie omijaj śniadania, ale jedz lekkostrawnie. Codziennie niewielkie posiłki o tej samej porze, poza tym pij dużo wody. Musisz niestety wyeliminować słodycze, zamiast nich pochrupuj orzechy, świeże warzywa czy suszone owoce. Konieczne będzie codzienne ćwiczenie, a wakacje to świetny czas na sport. Może to być naprawdę wszystko - zależy co lubisz - rower, rolki, bieganie, basen itd. Codziennie rano i wieczorem przez 20 minut wykonuj jeszcze ćwiczenia rozciągające. Na studia pójdziesz już zupełnie odmieniona :) sama zobaczysz :) trzymam kciuki za maturę i za odchudzanie! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...