Skocz do zawartości
Forum

Prawidłowa waga i prawidłowe BMI


Gość paulapolisz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulapolisz

witam, Nazywam sie Paulina mam 17 lat mam 178 cmwzrostu i wazylam 78 kg uwazalam ze to jest duza waga i aczelam sie odchudzac derastycznie max 1000 kacl dziennie przez ok 2 mies . schudlam do 61 kg .teraz jem normalnie i czasami przesadzam ze slodyczami moje pytanie czy wazylam ZA DUZO? jaka powinna byc moja waga prawidlowa? i czy jak waze teraz 61 kg czy nie bede miala efektu jojo bo teraz chce przytyc bo waze za malo chyba ? bardzo prosze o pomoc i odpowiedz :) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość paulapolisz

aha wielkie dzieki :) a mam jeszcze pytanie ile tak powinnam wazyc do wzrostu 178? ok 75kg?
zaczelam zwiekszac dawki kalori ale tak co dwa dni rzucam sie na jedzenie slodycze potrafie zjesc 1,5 czekolady ale potem juz nic wiecej chyba mi nic to nie zaszkodzi jak sadzisz?
bo boje sie utyc i ze wroce do starej wagi nawet jak nie bede jadla tak jak kiedys 77 kg . jeszcze jedno wszyscy znajomi mowia mi ze powinnam przytyc i wygladac jak wczesniej - czyli lepiej wygladalam wtedy tak sadza . a czy teraz jak musze przytyc bo waze jakby za malo to nie bede miala efektu jojo ?

Odnośnik do komentarza

Najlepiej abyś ważyła tak do 72 kg. Lepiej, żebyś od czasu do czasu sobie pozwalała na niewielkie ilości słodyczy niż na raz zjadała bardzo dużo. Jesli zaczniesz stopniowo jeść więcej to nie powinnaś mieć efektu jojo. Efekt ten pojawia się, gdy schudło się za szybko i potem, od razu zaczyna się popełniac te same błędy żywieniowe.

Odnośnik do komentarza
Gość paulapolisz

aha ok ale jeszcze mam jedno pytanie do Was dziewczyny bo ja po odchudzaniu zwiekszalam dawke kalori i utzrzymywalam sie bez slodyczy xd
teraz jem tak mniej wiecej 1 dzien 1500 kacl a na drugi dzien ok 2300-2400 kacl bo zjem np w ten dzien cale chipsy lays duze lub 1,5 tabliczki czekolady i do tego np.szkalanka lodow i duzo kanapek i sie uzbiera ok 2400 kacl i moje pytanie brzmi czy bede miala efekt jojoi wroce do starej wagi bo nie utrzymam nowej gdzy bede co drugi dzien przejadala sie slodyczami ? i jeszcze jedno pytanie po waze za malo 60 kg przy wzroscie 178 tak sie odchudzilam ze wszyscy mowia mi zebym przytla a jak mam przytyc tak do 72 kg z 60 i nie miec efektu jojo ? czyli jak musze przytyc to czy moge sobie pozwolic na duza ilosc slodyczy co drugi dzien ?/
i najlepiej jescze jakbyscie powiedzilay mi dziewczyny ile kacl powinnam jesc codziennie by utrzymac swoja wage ? i czy slodycze 2-3 razy w tyg mi nie zaszkodza?
pozdrawiam i wielkie dzieki :)))

Odnośnik do komentarza

Efekt jojo to powrócenie do starej wagi, a wcale nikt Ci tego nie proponuje. Powinnaś troszkę przytyć, aby być zdrowsza. Objadanie się słodyczami nie jest ani zdrowe ani mądre. Jesli będziesz popełniała takie błędy żywieniowe to zmarnujesz swoje odchudzanie.

Odnośnik do komentarza

To co robisz nie jest dobre, nie możesz co drugi dzień obżerać się słodyczami bo powrócisz do swojej wagi szybciej niż myślisz.
chcesz uniknąć efektu jo jo to przejdź na zbilansowaną dietę oparta na piramidzie żywieniowej i na zasadach racjonalnego odżywiania się. Twoje dzienne zapotrzebowanie na kalorie mieści się w granicach 2500 - 2700 kcal w zależności od wieku i aktywności fizycznej. Jeżeli mało się ruszasz to Twoje zapotrzebowanie będzie wynosiło ok 2500 kcal dziennie. Ogranicz spożywanie słodyczy, nie napychaj się co drugi dzień, lepiej zjedz raz na 3 dni 2-3 kostki czekolady, niż co drugi dzień napychać się, nie jedz chipsów ani fast foodów. Zastąp je owocami i warzywami. Pij dużo wody i unikaj napoi gazowanych. Więcej wskazówek znajdziesz na http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odchudzania

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...