Skocz do zawartości
Forum

Nie mam okresu przez odchudzanie


Gość ala001

Rekomendowane odpowiedzi

Od grudnia zaczęłam się odchudzać na poważnie zrezygnowałam z cukierków, zaczęłam ćwiczyć i wszystko było jak najbardziej w normie, od ok. początków marca zmniejszyłam liczbę kalorii do ok. 700 pożniej czasem dobiegało nawe to 400 kalorii ale miałąm okres teraz w kwietniu owszem miałam okres i dalej jadłam ze zmniejszoną ilością kalorii ale okres trwał 1 dzień i był bardzo znikomy. Przestraszyłam się i od razu zwiększyłam stopniowo liczbę kalorii dalej ćwiczę mój wzrost 169 cm a waga to 56 kg czyli w normie, czy może powrócić wszystko do normy? nie chcę narazie udawać się do lekarza przecież zaareagowałam szybko czy to ma jakieś poważne komplikacje?

Odnośnik do komentarza
Gość władysława1

Twoja dieta była bardzo nierozsądna. Niestety rozregulowałaś sobie nie tylko cykl miesiączkowy, lecz także podstawową przemianę materii. Mam nadzieję, że już nigdy nie wrócisz do takiego sposobu odżywiania. Staraj się teraz jeść zdrowo i nie mniej kalorii niż 1500-1800. Możesz poczekać do następnego okresu i zobaczyć czy wszystko będzie ok. Jeśli jednak nie, udaj się do lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam.
Mam 19 lat.
Od maja stosowałam bardzo rygorystyczną dietę. W wakacje praktycznie nie jadałam chleba, na śniadania pierwsze i drugie spożywałam zupy mleczne, sałatki, owoce. Obiady natomiast zjadałam "tradycyjne". Kolacji bardzo często nie jadłam.
Od września do lutego również stosowałam dietę : śniadanie 1 : średniej wielkości kromka chleba, mleko lub zupa mleczna bądź sałatka.
śniadanie 2: jabłko, pasek czekolady (lub nie)
obiad: "tradycyjny"
kolacja: sałatka lub zupa (taka jak na obiad)

Jestem uczennicą i uczę się bardzo dużo do póxnej nocy (01. 02 w nocy)
w ciągu tych paru miesięcy schudłam z 63 kilo do 46. Zanikł mi okres.

Od ok. lutego do teraz, staram się jeść normalnie gdyż przestraszyłam się spadkiem mojej wagi, zanikiem okresu. Początkowo nie chciałam przytyć ale teraz już jedzenie nie stanowi dla mnie problemu. Chciałabym bardzo przytyć, jednak nie wiem jak dużo mam jeść i co jeść i po jakim czasie zobaczę efekty.
Obecnie ważę po posiłku 48 kilogramów.
ile kalorii powinnam zjadać?
Ile powinnam ważyć by okres mi powrócił (wykluczam ciążę) i po jakim czasie to nastąpi?

Ostatnio bardzo usiłuję przytyć i naprawdę podchodzę do tego tematu sumiennie ;) spożywając oprócz normalnej wielkości posiłków, dodatkowo większą ilość chleba i słodyczy.

Jednak nie chciałabym aby w pewnym momencie okazało się że ważę tyle ile przed odchudzaniem. Moim celem jest przytycie ale nie aż takie

Odnośnik do komentarza

Powinnaś spożywać więcej węglowodanów, staraj się jeść większe porcje posiłków, jeść częściej. Unikałabym jednak słodyczy, bo są niezdrowe. Powinnaś może udać się do dietetyka, bo taka utrata wagi i zatrzymanie okresu to poważna sprawa. W sumie to ginekolog też powinien wiedzieć co się dzieje i przepisać leki na wywołanie okresu.

Odnośnik do komentarza

Dziennie powinnaś spożywać 2500 - 2700 kcal dziennie. Niestety nie podałaś ile masz wzrostu dlatego też nie mogę ci powiedzieć ile mniej więcej powinnaś ważyć.
Powinnaś spożywać nabiał i produkty mleczne, a także mięso i ryby.Zamiast słodyczy jedz owoce i warzywa. pieczywo powinno być pełnoziarniste, gdyż zawiera ono węglowodany złożone.
poprzez swoją nierozsądną dietę zaburzyłaś gospodarkę hormonalną swojego organizmu i dlatego okres zanikł. Kiedy waga powróci do normy to miesiączka również powinna się pojawić. Najlepiej by było abyś udała się do dietetyka, który ułoży dietę indywidualną, dostosowaną do Twoich potrzeb.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...