Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę zdrowo i szybko schudnąć 5-7 kg?


Gość tennis

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i ważę 56kg.Mam 154cm wzrostu co powoduje że jestem nie dość że mała to do tego jeszcze gruba.Chciała bym schudnąć gdzieś do 48kg przy których czułam się lekko i komfortowo.Nie wiem jak zrzucić zbędne kilogramy i zarazem tłuszcz z brzucha,boczków i ud.Nie jakiś nie wiem diety cud czy coś.Próbowałam już kilku diet ale się poddawałam po miesiącu zjadając całą tabliczkę czekolady:(Teraz stwierdzam że muszę schudnąć i zacząć się samej sobie podobać bo jeżeli nie będę akceptować się sama to nikt obcy także mnie nie zaakceptuje.

Odnośnik do komentarza
Gość renattita83

Witam Mam 27 lat a waze...91kg!!!nigdy nie bylam osoba szczupla jak wiekszosc osob w mojej rodzinie.przed pierwsza ciaza udalo mi sie schudnac do wagi 66kg i bylam zadowolona chociaz mialam jeszcze brzuszek ale wazac wczesniej prawie 80kg to bylam zadowolona.ciaza byla zaskoczeniem wiec przestalam sie odchudzac,rzucilam palenie i w ciazy przytylam prawie 30kg!po urodzeniu (cesarka) dostalam tabletki antykoncepcyjne po ktorych weszlo mi 10kg wiec 3 miesiace po porodzie wazylam ponad 80kg.nie udalo mi sie zrzucic zbednych kg po pierwszej ciazy przez 1,5 roku poniewaz mialam infekcje w nacieciu po cesarce wiec ciagle szpitale,zabiegi,bol wiec malo ruchu.po 15stu miesiacach zaszlam w kolejna ciaze.tym razem przytylam 11 kg i wszystko zeszlo po porodzie (kolejna cesarka) ale waga 91kg zostala!nigdy tak nie wygladalam.jestem zalamana i nieszczesliwa.na poczatek chcialabym schudnac w miare szybko ok 15kg.niedllugo minie 3 miesiace od porodu wiec bede mogla powoli zaczac cwiczyc-znam swoj organizm i wiem ze sama dieta nie pomoze.zakupilam ostatnio garnek do gotowania na parze ale co jeszcze moge zrobic aby caly efekt przyspieszyc.mam tez blonnik z ananasa,rozne herbatki pomagajace spalanie,herbatke z senesu.prosze o pomoc bo juz nie moge sama siebie zaakceptowac!z gory dziekuje!

Odnośnik do komentarza
Gość wiolek4444

Witam ! .. Mam 15 lat i jeden straszny kompleks jestem dość przy sobie, chciałabym jakoś schudnąć sposobem domowym, a nie łykać jakiś nieefektownych tabletek które w ogóle nie pomagają. To tak chodzę do klasy sportowej w czym od poniedziałku do piątku mam dziennie 2 w-f.. w sumie 10 godzin tygodniowo myślę, że to jest dużo. Mój wzrost wynosi 169cm a ważę 68 kg. W mojej rodzinie raczej nie ma nadwagi. Do tej pory nigdy nie miałam stosowanych żadnych diet. Proszę o pomoc Wiola ;)

Odnośnik do komentarza

Cześć! Nazywam się Iza, mam 13 lat. Wzrost : 170cm Waga : 61 kg Lubię skakać na skakance. Wieczorem, zwykle codziennie ale czasami zapominam ćwiczę po 50 brzuszków (całych/czyli od podłogi do kolan). W maju jadę na ślub a w czerwcu zaczynają się już wakacje, dlatego potrzebuję szybkiej, skutecznej, bez efektu jo-jo i dobrej diety. Z postawy nie wyglądam grubo, ale mam nogi trochę grube, i małą oponkę na brzuchu, czuję się trochę ciężka. Niby wszyscy mówią, że wyglądam dobrze i że nie potrzebuję żadnej diety ale ja wiem swoje, a inni swoje. Bardzo was proszę o dietę, która nadaje się dla mnie, najbardziej prosiłabym o sprawdzoną dietę. :) Bardzo chciałabym schudnąć ok.4-7/8 kg w 2 tygodnie wiem, że to mało czasu ale ja nie mogę czekać potrzebuję zacząć od dziś. Osoba, która jest tak miła to prosiłabym, aby poradziłaby mi jakąś dietę :) Z góry dziękuję wszystkim, którzy zwrócili na mój wpis uwagę i dodali komentarz z dietą oraz ćwiczeniami jakie mogę wykonywać :* Proszę o szybką odpowiedź :) Iza :) Ps. Chodzę na tańce 2 razy w tygodniu 1 godzina - pon. śr. Codziennie WF. 1,5h

Odnośnik do komentarza

Witam! Jestem Natalia. Mam 16 lat i waże 64kg przy wzroście 165cm. Nie jestem zadowolona ze swojej wagi. Jednak brak mi motywacji, ponieważ od ponad roku biegam parę razy w tygodniu po 30-40 minut, staram się odzywiać zdrowo, pić dużo wody, jednak moja waga się nie zmieniła, wręcz przeciwnie, waże więcej. Źle się z tym czuję, ponieważ od dawna bardzo chce schudnąć a mi nie wychodzi. Wiem, że przy dużym wysiłku nie powinnam stosować diety o niskiej zawartości kalorii. Więc co powinnam zrobić? Dodam, że staram się odżywiać według piramidy żywności od jakiegoś czasu jednak to powoduje tylko, że utrzymuje swoją wagę. Jestem już zmęczona odchudzaniem aczkolwiek chce raz a dobrze schudnąć te 5 kg. Czy powinnam stosować jakąś dietę? Jeśli tak to jaką? Powinnam jeść mniej? Czy mam wyeliminować słodycze i napoje gazowane, czy mogę sobie od czasu do czasu na to pozwolić? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Niestety szybkie odchudzanie oznacza wycieńczenie organizmu i efekt jojo, jeśli się szybko powróci do swoich nawyków. Dlatego lepiej postawić na wolniejsze i skuteczniejsze odchudzanie. Nie powinno się chudnąć więcej niż 1 kg na tydzień. Poza tym weź pod uwagę, że jesteś nastolatką. Chcesz zachwiać proces dojrzewania i nabawić się zaburzenia odżywiania?

Odnośnik do komentarza
Gość musicgirls3

Dane: 13 lat 168 cm wzrostu 70 kg Cel-schudnąć 10-15 kg. Odchudzałam się wiele razy.Jadłam tylko pieczywo lekkie,jogurty naturalne,musli i sałatki z warzyw.Zawsze po trzech dniach rezygnowałam,po prostu nie dawałam rady. Chcę na następny rok szkolny,być szczupłą i pewną siebie nastolatką.Żeby już nikt nie naśmiewał się z mojego wyglądu.Bardzo proszę o pomoc. Mam również pytanie co do środków odchudzających.Czy one są skuteczne? Takie jak BłonniSlim Forte,albo Goodbye Appetite.

Odnośnik do komentarza

Odradzam stosowania jakichkolwiek środków odchudzających. Nie jest to najskuteczniejsza droga do smukłej sylwetki. Podejrzewam, że zmiany w jadłospisie, które wprowadzałaś były zbyt drastyczne, dlatego twój organizm i psychika buntowały się. Polecam wdrążenia takich zmian, ale stopniowo. Pamiętaj także, by nigdy nie dopuszczać do głodu.

Odnośnik do komentarza

Postaraj się jeść 5 lżejszych posiłków dziennie. Często sięgaj po owoce i warzywa, jogurty naturalne, serek wiejski, kasze, ciemne pieczywo, brązowy ryż, razowy makaron. Pamiętaj jednak, by nie obniżać zbyt bardzo kaloryczności posiłków, bo pojawia się napady obżarstwa. Nie chudnij więcej niż 1 kg na tydzień! Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze szkoda, że nie napisałaś ile masz wzrostu. Po drugie szybkie odchudzanie nie jest dobre, bo często kończy się rozregulowanie cyklu lub efektem jojo. Po trzecie nie warto truć się tabletkami. Po czwarte zastosuj zdrową dietę o kaloryczności w granicach 1300 kcal (możesz obniżyć do max 1000kcal jeśli nie widzisz efektów). Po piąte ćwicz jak najwięcej. Obojętnie co, byle tylko się ruszać.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz schudnąć to zacznij uprawiać sport. Zapisz się na basen lub innego typu zajęcia fizyczne, tak by zmusić twój organizm do większego wysiłku a co za tym idzie do zwiększonej ilości spalanych kalorii. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i napoi gazowanych. Są to przekąski i napoje bardzo kaloryczne ale nic nie wnoszące do naszego organizmu oprócz zbędnych kalorii.
Nie polecam stosowania suplementów odchudzających w Twoim wieku. Są one nie wskazane dla osób w okresie dojrzewania.

Odnośnik do komentarza

potrzebuje pomocy mam 15 lat i waże ok.60 kg . motywuję sie do schudnięcia staram sie nie jeść często i dużo , lecz to jest dla mnie problem, od pewnego czasu chodzę na spacery, gram w piłke, coraz więcej się ruszam , lecz nie mogę nic zgubić, nawet zauważylam jakby mi waga wzrastała proszę o pomoc co mam robić. wiekszość osób sie ze mnie śmieje ze jestem gruba i nie mogę sobie z tym poradzić, chce pokazać innym ze mogę schudnąć , a szczególnie chcę to zrobić dla siebie ,zeby czuć się pewniej i być ładniejszą . Bardzo proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza
Gość gosiasksamosiak

O ile rzeczywiści trzymasz się diety i ćwiczysz a mimo to nie chudniesz a wręcz ważysz więcej, prawdopodobnie nabijasz sobie masę mięśniową. Jeśli tak jest, to dobrze - im więcej masz mięśni tym więcej kalorii zużywasz. Nie patrz tak na wagę a zacznij się mierzyć (obwody w biuście, talii, biodrach i udach). Przy twojej wadze myślę że4 powinnaś skupić się na rzeźbieni ciała, pozbywając się tłuszczu na rzecz mięśni. Ćwiczenia interwałowe są w tym dobre - ważne są tu częste zmiany tępa ćwiczeń np. najpierw się rozgrzewasz i rozciągasz potem trucht przechodzący w bieg potem trochę ćwiczeń np przysiady i znowu trucht

Odnośnik do komentarza

Witam,
Jestem Agata mam 28 lat maże o tym żeby schudnąć chociaż 3 kg. Ponieważ posiadam siedzący tryb pracy nie potrafię pozbyć się kilku fałdek i cm szczególnie z ud.Staram się codziennie zdrowo odżywiać, jednak po pracy jestem na tyle zmęczona, ze nie mam czasu na ćwiczenia. dlatego też zapisałam się na to forum w nadziei, że pomożecie mi znaleźć w sobie silę i sposób na zgubienie mojego balastru. To jest mój pierwszy post- post powitalny :) także tym bardziej cieszę się, że mogła dołączyć do tego grona.

Odnośnik do komentarza
Gość Sekretarka26

hmmm rozumiem to, też mam pracę siedzącą, przed komputerem. Ja chodzę do pracy na piechotę tak samo z niej wracam. Mam do domu jakieś 20-25 minut na piechotę więc jak dwa razy dziennie pokonam ten dystans to mam choć odrobinę ruchu ( szczególnie że mam ciągle po górkę :P)

Odnośnik do komentarza

Żeby przyspieszyć odchudzanie, zachowując zdrowy rozsądek, zrównoważoną dietę i dostarczanie odpowiedniej ilości witamin i mikroelementów, można pomyśleć o użyciu jakiego dobrze dobranego suplementu diety. Ja jestem na etapie testowania zielonej kawy. Przyspiesza ona bardzo efekty odchudzania, zwiększa wydajność innych metod stosowanych jednocześnie. Przy uprawianiu np. ćwiczeń, biegania, jazdy na rowerze, dobrze dobrane suplementy diety utrwalają osiągnięty wynik. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...